You are here
В нетрях людського божевілля
Жана-Крістофа Ґранже вирізняє те, що у своїх книгах він описує найгірші прояви людської натури. В трилері "Ліс духів" таким проявом став канібалізм. Саме цим відзначилася серія вбивств, що сталася у Парижі й втрапила у поле зору слідчої судді Жанни Коровської, яка попри те, що не може навести лад у своєму житті, із завзятістю й вмінням займається своєю роботою. Жінка поступово втягується в справу, а випадкова зачіпка й особиста втрата штовхають її на шлях небезпечного розслідування.
Даний роман містить в собі численні характерні для прози Ґранже риси, як-от цинічних та втомлених життям персонажів, які не мають чітких моральних цінностей, детально прописане розслідування, фінал, що трохи розчаровує, оскільки не є настільки цікавим чи вигадливим як сам перебіг подій, а також реалізм і натуралізм.
Відрізняє від інших творів автора тематика палеоантропології та психоаналізу, місце дії, що переноситься до Південної Америки в ході розслідування й балансування на межі фантастики, притому лиш розкриття таємниці відкриє чи наявний все ж таки в історії фантастичний елемент.
На мою думку книга займає в доробку автора позицію рівно посередині не ставши шедевром, але притому, як і всі історії письменника, ставши унікальним твором з цікавою історією та додавши ще одного непересічного персонажа до галереї детективів.