З вершин і низин

5
Середня: 5 (1 оцінок)

«З вершин і низин» — твори І. Франка видані однією книжкою. Це громадянська лірика - а саме її класичний приклад. Збірка вперше опублікована 1887 р., другу спробу видання переробили й доповнили — 1893 р. Закликаючи народ до боротьби, проголошуючи гнів та біль в надії на щасливе майбутнє. Іван Франко усе життя пропагував боротьбу.
«Укладаючи матеріал для сеї книжки, — писав І.Франко у „Передньому слові“, — я покинув думку про хронологічний порядок, зовсім не пригожий в книжці так різномастого змісту, котрій, проте, хотілось мені придати яку-таку артистичну суцільність».
Збірку складає сім великих розділів. Перші три розділи — «De profundis», «Профілі і маски» та «Сонети» — складають ліричні твори, чотири останніх — «Галицькі образки», «Із жидівських мелодій», «Панські жарти» та «Легенди» — епічні творіння.
Як на мене - прекрасна збірка. Яскравий внутрішній світ письменника показує свою красу, Іван Франко неймовірний майстер поезії, думок, сподівань, бажань. Також поет показав свій невимовний біль за рідну Україну... Мабуть, такі думки з’являються з роками, бо шкільна програма не принесла розуміння глибини цих творів, але зараз я схоплюю кожне слово, осмислюю кожну думку...Насправді збірка залишає після себе важкий осад в душі. Уявляєш ці злиденні будні українців кінця 19 століття. Актуальність цих віршів залишається для України і зараз, також додаючи їжу для роздумів. В підсумку хочеться сказати: як не будеш любити та цінувати українське, то залишимо своїм нащадкам Україну без жодних ознак української автентичності. Любіть Україну!

Проголосувати:

вгору
0 користувачів проголосувало.

Пoширити у соц. мережах: