Цікаві факти про Джоан Роулінг — «маму» Гаррі Поттера | Рецензії на книги, відгуки про прочитане, рейтинг - кращі книги

You are here

Цікаві факти про Джоан Роулінг — «маму» Гаррі Поттера

Коротко з біографії письменниці

Джоан Роулінг має мільярдні статки (причому це сотні мільярдів), які вона отримала завдяки продажу своїх книг. До неї такого феномену ще не було ніколи. На сьогодні Джоан Роулінг — найбільш високооплачуваний автор в усьому світі.

Народилася майбутня літературна зірка в місті Єйті, що в Англії, 1965-го року. Закінчивши школу, вона вступила до філологічного факультету. Вивчала французьку мову та літературу.

Закінчивши навчання, вона отримала посаду секретаря. Працювала в лондонському відділі організації «Міжнародна амністія». Згодом вона полишає Батьківщину та переїздить в Португалію.

Там жінка викладала англійську мову та літературу в школі. Саме в цій країні авторку чекало знайомство з першим чоловіком — 1992-го року вона стала під вінець з місцевим тележурналістом.

У їхньому шлюбі народилася донька Джессіка. Саме в цей період свого життя Джоан взялася за написання першої частини «поттеріани». 1995-го року союз Джоан та її чоловіка розпався — жінка подає на розлучення через те, що її обранець піднімав на неї руку. Джоан знову змінює країну проживання, проте цього разу переїзд більш складний, оскільки на руках у неї дворічна донечка. Вони оселяються в Шотландії, їх прихистили родичі. Навіть в такий складний період свого життя жінка продовжувала працювати над книгою.

1997-го року книгу було видано. Її чекав просто феєричний успіх. Всі хотіли придбати історію про хлопця з чарівною паличкою.

Цікаві факти про життя Джоан Роулінг

Джоан Кетлін Роулінг насправді не має другого імені, а також за паспортом має прізвище Мюррей, яке вона отримала, вийшовши вдруге заміж. Кетлін — це ім’я її бабусі, яке вона вирішила в неї «запозичити». Ще авторка має «чоловічий» псевдонім — Роберт Ґелбрейт. Ним авторка підписала декілька своїх книг. Її повне ім’я — Джоан, Джоанна — знане в усьому світі, практично ніколи не застосовувалося до письменниці в повсякденному житті. Її звуть коротко «Джо». Літераторка зауважує, що Джоанна до неї зверталися батьки, коли вона була ще дитиною і негарно себе поводила.

Своє перше оповіданнячко мала Джоанна написала ще в шестирічному віці. Її мамі воно дуже сподобалося, вона заохотила дитину похвалою. Дівчинка вирішила, що її твір неодмінно треба віддати до друку і… пішла у видавництво. Звісно, що дитині відмовили.

До того, як перший роман про Гаррі Поттера взяли в друк, Джоан Роулінг отримала відмову в чотирнадцятьох (!) видавництвах. Їй не тільки відмовляли, але й, як зрозуміла сама письменниця, не хотіли сприймати книжку на таку тему, про хлопчика, написану жінкою, тож вона пішла на хитрість і скоротила своє ім’я в рукописі до Дж. На сьогодні книг про Гаррі Поттера куплено в усьому світі більше 450 000 000 екземплярів!

Книжки «поттеріани», а потім і фільми, сприяли підвищенню попиту на сов, як домашніх тварин. Проте багато людей переоцінили свої можливості в догляді за цими птахами, в результаті велика їх кількість була просто покинута напризволяще і залишена без догляду на вулицях.

Дементори народилися в уяві авторки під час лікування в одній спеціалізованій клініці. Вона отримала діагноз «клінічна депресія». В жінки не вистачало грошей, бо їй важко було влаштуватися на постійну роботу, маючи маленьку дитину та будучи без чоловіка, тож зовсім не дивно, що вона довгий час депресувала.

Одного разу Роулінг сказала, що вона б ніколи не змогла створити поттеріану, якби не смерть її матері (жінку згубив розсіяний склероз). Бо, тільки відчувши на собі невимовний біль, пов’язаний із важкою втратою рідної людини, вона змогла написати про смерть та життя, що є головними паралелями всіх частин «Гаррі Поттера». Письменницею були описані власні почуття туги за матір’ю, які вона «наклала» на Гаррі Поттера, який втратив обох батьків.

Джоан Роулінг зробила одним із ключових персонажів непрацюючу багатодітну матір — Місіс Візлі. Саме ця, здавалося б, проста жінка вбила Белатрису Лестранж, що була правою рукою головного негативного персонажа на ім’я Волдемор. Саме Беллатрис вбила велику кількість позитивних персонажів історії.

Як зазначає Джоан Роулінг, Герміона — це її прототип. Вона в дитинстві та юному віці також була ще та всезнайка і ніколи не була прихильною чи замішаною в хуліганстві.

Платформа 9¾, яка в книзі є місцем відправки потягу до Хогвартсу, справді існує. Вона розташована в Лондоні на одному із великих вокзалів. На цій платформі колись відбулося знайомство батьків письменниці.