You are here

Біля рибальської ватри

Тематика: 
риболовство
навчальна
Видавництво: 
Рік видання: 
1969
ISBN: 
ISBN325142
Анотація: 

Готуючись рибалити по книгах, врахуй, що риба цих книг не читала", – радить мудрий рибалка. І все ж сподіваємося, що багатьом прихильникам активного відпочинку придадуться й інші поради, а їх у книжці "Біля рибальської ватри" немало. Ні, досвідчені рибалки не навязують свій досвід, а просто діляться ним. Тому одна з рубрик і проголошує: "Зроби краще". А те, що вже дістало загальне визнання, рекомендується "До записника рибалки". Ви прочитаєте про поширені наживки і насадки, про ефективні засоби лову. А коли вже наловили риби, книжка допоможе приготувати смачні рибальські страви. "Поки вариться юшка" (так називається один із розділів), завдяки цій книжці можна провести час із героями творів Остапа Вишні, Федора Маківчука, Михайла Томчанія, інших літераторів і водночас послухати дивовижні історії та оповіді знайомих і незнайомих вам рибалок, довідатися про цікаві факти з життя риб.

Якщо ви зібралися рибалити надовго, вам не завадить ще раз нагадати собі, за якими прикметами можна вгадати завтрашню погоду. Крім того, книжка радить, як засолювати, вялити, коптити, консервувати рибу, подає робочу таблицю і календар рибалки тощо.

Словом, і для досвідчених, і для недосвідчених. Для перших – щоб поповнити досвід, для других – щоб його швидше набути. І для всіх – щоб веселіше розгорялася рибальська ватра.

Цитати (6)

Дивитись на поплавець - не значить споглядати природу, - це складна дія, схожа на приціл із гвинтівки.

Повний текст цитати

- А риба там добре бере?
- Ще б пак! Просто лютує. Щоб наживити гачок, доводиться ховатися за дерево.

Повний текст цитати

Можна сміливо сказати, що кожен, хто провів бодай день з вудочкою на річці або озері, досхочу надихався ароматом трав, почув пересвист пташок і курликання журавлів, побачив у темній воді бронзовий чи сріблястий блиск великої риби, хто, нарешті, відчув її пружинистий біг на тоненькій забринілій во

Повний текст цитати

Слід мати на увазі, що в людини, яка перебуває близько від річки, озера чи ставу, пульс на 5-7 ударів менший, частота дихання зменшується на 2-5 порухів за хвилину, а легенева вентиляція зростає на 12-15 процентів.

Повний текст цитати

Звичайно, досвід приходить сам по собі, з часом, але який сенс відкривати давно відкриту Америку?

Повний текст цитати

...керуватися порадами краще тоді, коли вони доповнюються власною винахідливістю.

Повний текст цитати