You are here
Роберт Конквест "Жнива скорботи"
"Щоб витруїти з народної пам'яті спогади про минулі часи, потрібно лише більше двох поколінь"
"Жнива скорботи" - це перше історичне дослідження голоду в Україні. Книга вийшла у 1986р., а завданням Р.Конвеста було розширити знання західного світу про голод для кращого розуміння радянської системи.
Якби не намагалася радянська влада знищити, спотворити або замаскувати правду, вона завжди була відома. Лише замовчувалася.
Сталіну та його прибічникам здавалося, що Україна не хоче виконувати державних планів заготівель зерна, тому й добувати зерно для п'ятирічки доводилося "примусом". А крайнім методом боротьби з українським селянством став голод. Людське життя було найдешевшим на шкалі цінностей.
З працьовитого селянина партія створила образ "куркуля" як лиходія та саботажника. Марною виявилася соціалістична реконструкція села - колективізація, - гектари родючих полів були вкриті незібраним зерном, якому доводилося гнити. Вимерлі спустошені голодом райони заселили росіяни.
Історія з виморення українського народу повторюється. Свого часу Джордж Оруелл дорікав: "Такі величезні події, як голод 1933р. в Україні, в якому загинули мільйони людей, пройшли поза увагою більшості західних русофілів. Це стосується також великої та вливової частини європейських інтелектуалів, які просто не сприймали очевидного".