Антін Мухарський | Рецензії на книги, відгуки про прочитане, рейтинг - кращі книги

You are here

Антін Мухарський

Рейтинг: 
3
День народження: 
Листопад 14, 1968

Антін Мухарський, знаний широкому загалові ще під сценічним іменем Орест Лютий, народився 14-го листопада 1968-го року. Батьки назвали новонародженого Антоном. Це вже в досить зрілому віці чоловік видозмінює своє ім’я.

Антін Мухарський є українським актором, телеведучим, співаком та поетом-піснярем. Певний проміжок часу він працював на посаді радника міністра культури. Ще Антін Дмитрович є засновником «Українського культурного фонду» (мистецька платформа). Також є засновником гурту «Сталін унд Гітлер капут», який здобув славу завдяки пародійним пісням, які пише та виконує сам Антін.

Біографічні відомості

Антін Мухарський — корінний київлянин. З 1987-го по 1988-ий рр.. проходив військову службу. Після повернення додому вступив до Київського театрального інституту імені Карпенка-Карого. 1992-го року він закінчив навчання та отримав диплом, який засвідчував, що він є актором театру і кіно. Проте після інституту він пішов працювати не за спеціальністю, а став викладати історію культури в одній з гімназій Києва. Але це тривало недовго — навчальний рік. Потім Антон йде працювати за спеціальністю і стає одним з акторів Національного театру російської драми імені Лесі Українки. Більше двох десятків головних ролей отримав чоловік у різних виставах. Пропрацював в театрі дванадцять років.

2008-го року Антон Мухарський виступив засновником галереї незалежного мистецтва «Antin's collections».

Ще через рік митець став засновником Союзу Вольних Художників «Воля або смерть», який об’єднав низку українських художників.

2012-го року в проекті «Лагідна українізація» було створено «Сталін унд Гітлер капут» — ансамбль, репертуаром яких є велика кількість пісень радянського часу, але до яких Антон написав власні тексти, тож мелодія — стара і відома, а слова пісні кардинально нові, які є не чим іншим, як політичним памфлетом та стьобом). Єдиним солістом також є А. Мухарський. Співає ж він під іншим іменем і називає себе професором антропології Орестом Лютим. Гурт має велику кількість прихильників.

«Народження» Ореста Лютого має конкретну дату й місце, а саме 11 травня 2011-го року в місті Одеса. Антіна Мухарського запросили провести святкування дня народження Сергія Ківалова. Переважна більшість запрошених була членами «Партії регіонів», російськомовними, тож і ведучий говорив російською. Коли ж скінчилася промова чи не єдиного україномовного представника біло-синіх — Володимира Олійника — Антон Мухарський заговорив з ним теж солов’їною, а наприкінці запросив всіх присутніх вигукнути традиційне для українців «Будьмо гей!» тричі. За лаштунками він отримав «на горіхи» від організаторки, яка явно виражалася українофобськи. В готельному номері того ж вечора Антон написав перші тексти для Ореста Лютого — «Вагони повнії москалів» та «Ах Бандеро — український апостол». Невдовзі ці пісні були записані й викладені в Ютуб. Та Антіна не підтримала в цих починаннях дружина — Сніжана Єгорова, жінка була проти, подружжя почало сваритися.

22-го червня 2014-го року Антом Мухарський став першим з української естради, хто наважився на виступ для атовців на окупованій території.

Наприкінці літа 2019-го року канал Ореста Лютого на Ютубі видалили, ініціатором цього став Роскомнадзор — орган виконавчої влади Росії. Автором був створений аналогічний канал під назвою «Люта українізація».

Літературна діяльність Антіна Мухарського

Антін Мухарський — різнобічна особистість. Він не тільки актор, телеведучий, поет, співак, а ще й письменник. З-під його пера вийшла чимала кількість книг. Це і романи («Доба. Сповідь молодого бандерівця», «Попса для еліти», «Розрив…», і оповідання та повісті тощо. Переважна більшість із них мають націоналістичне спрямування. Не завжди автор в книзі говорить пристойно, але практично завжди у ній є глибокі речі — соціальні, філософські, патріотичні.

Книжки оцінені користувачами