Лариса Денисенко | Рецензії на книги, відгуки про прочитане, рейтинг - кращі книги

You are here

Лариса Денисенко

Рейтинг: 
12
День народження: 
Червень 17, 1973

Лариса Володимирівна Денисенко відома як українська письменниця, теле- та радіоведуча і, звичайно, як адвокат. Народилася авторка 17 червня 1973-го року у місті Київ. У жилах Лариси Володимирівни тече литовська та грецька кров, а також угорська, польська, кров ромів та українська.

Дивовижно, але українська письменниця, що пише національною мовою, не володіла нею до двадцяти трьох років.

Навчалася вона на юридичному факультеті у Київському Національному університеті. Пізніше — у Центрально-Європейському університеті, що у Будапешті.

Юридична діяльність Л. Денисенко досить успішна та авторитетна. Крім українських судових засідань, вона виступає захисником також у Європейському суді з прав людини у місті Страсбург.

Загалом, Лариса Володимирівна обіймала у різний час наступні досить вагомі посади: радник міністра юстиції, голова національного відділення міністерства антикорупційної організації та ін.

Літературна діяльність

Свій літературний доробок письменниця розпочала твором «Забавки з плоті та крові». У 2002 році із ним Л. Денисенко перемогла в літературному конкурсі «Коронація слова». Потім одна за іншою авторка видає наступні книги: «Корпорація ідіотів», «Танці в масках» та інші.

Найбільш скандально відомим твором, до того ж дитячим, стала книга авторки «Майя та її мами». Коли була запланована презентація книги, була скоєна спроба зірвати захід. Звичайно, що сама назва книги дає натяк на те, що у книзі може бути зображена нетрадиційна модель сім’ї. Це дійсно так, і історія Майї та її ровесників, «колег» по школі показує, що кожна сім’я «інша» по-своєму. Це не обов’язково мають бути одностатеві батьки. Ні. Хоча про це авторка теж пише. Мова йде і про матерів-одиначок, і про сім’ї, в яких тягар опікунства ліг на плечі бабусі та про родини ромів, переселенців з окупованих території тощо. Авторка має на меті донести до дітей ідею того, що змінювати своє ставлення до іншого, через те, що його родина не така, яку зазвичай змальовують у літературі, вважають традиційною та сприймають, як правильну, не варто, адже вини дитячої у цьому немає та і нічого страшного теж. Адже головна мета будь-якої родини — захищати дитину, дарувати їй комфорт, піклування, любов та давати упевненість у завтрашньому дні, а скільки входить членів до її родини та хто вони, за гендерною чи расовою приналежністю — зовсім неважливо.

Тільки у 2017-му році книгу перевидавали три рази.

Ще однією цікавою дитячою книгою авторки є «Усміхаки. Все, що треба знати про собак».

У 2019 році книга «Я і Конституція» починає знайомити дітей з Конституцією та тлумачить її зрозумілими, простими словами.

Лариса Денисенко є членом ПЕН.

Перебуває у неофіційному шлюбі, має двох дітей.

Книжки оцінені користувачами