Світлана Талан | Рецензії на книги, відгуки про прочитане, рейтинг - кращі книги

You are here

Світлана Талан

Рейтинг: 
29
День народження: 
Березень 7, 1960

Світлана Олегівна Талан — майстриня художнього слова, романіст. З’явилася на світ майбутня письменниця напередодні Міжнародного жіночого дня — 7 березня 1960 року. І батько, й мати Світлани були педагогами та прагнули не тільки дати хорошу освіту доньці, а й виплекати у ній любов до слова. І їм це вдалося.
До вишу молода дівчина вступила у 1978 році. Її вибір впав (і це не дивно) на здобуття педагогічної освіти в інституті, що знаходився у Глухові.
Працювати почала досить рано. Уже в 15 років Світлана працювала на посаді позаштатного кореспондента газети, після закінчення освіти — вихователем, а згодом — вчителем початкової школи.
У 29 років переїздить до Луганської області, де й мешкає. Через 2 роки вступила до шлюбу.
Романи письменниці завжди мають у собі центральну жіночу постать. Читаючи ці книги, складається таке враження, що це просто розповідь справжньої живої людини, яка потрапила в певну ситуацію, а не вигадані ситуації та події.
Письменниця неодноразово подавала свої романи на літературний конкурс «Коронація слова». Так у 2011 році вона стала його Лауреатом із книгою «Щастя тим, хто йде далі». Також додатково вона була відзначена фондом Олени Пінчук «Анти-СНІД». Адже головна героїня роману дізнається, що хвора саме цим захворюванням. Зображено її шлях від моменту можливого зараження (під час автомобільної аварії), втрату близьких людей (не в плані їхньої смерті, а в сенсі моральної втрати, коли від неї просто відмовилися) — до кохання та смерті «поруч з ним», з чоловіком її життя. До речі, книга була видана наступного року під назвою «Коли ти поруч». Письменниця володіє досконало (і пише), як українською, так і російською мовами, тому, коли постало питання про видання цієї ж книги в російськомовному варіанті, про те, хто виконає переклад навіть не говорили.
2012 року письменниця знову отримує відзнаку на «Коронації слова», цього разу з романом «Не вурдалаки», який було видано у наступному році. Ще через рік в номінації «Вибір видавця» авторка перемагає з твором «Розколоте небо».
Світлана Талан має досить великий творчий доробок, але всі її книги об’єднані однією метою — показати гострі суспільні проблеми, які ми, часом, не бачимо, чи не хочемо бачити.
За версією журналу «Фокус» письменниця є однією з трьох найбільш популярних українських авторів літературних творів.
У 2019 році Світлана Талан отримала Премію імені Пантелеймона Куліша.

Книжки оцінені користувачами