Володимир Савович Лис з’явився на світ 26 жовтня 1950 року у невеличкому хуторі на Волині. Цей населений пункт настільки маленький, що його назву навіть не вказують, і в біографії письменника зазвичай пишуть просто «хутір поблизу села Згорани». Але саме його мала Батьківщина, яка народила його і посіяла в ньому любов до прекрасного буде неодноразово згадуватися у творах, чи, безпосередньо буде місцем подій. Цікавий випадок у тих місцях стався ще з маленьким Володею. Одного разу він вийшов на подвір’я і побачив там голодного вовка. Хлопчик побіг до будинку, але, як виявилося, не для того, щоб втекти, а для того …щоб винести дикому звіру їжу. Так вовк приходив до нього декілька разів. Та припинилася їхня з сірим фантастична дружба, коли про ці зустрічі дізналася бабця хлопчика.
Полюбити слово Володимиру Лису допомогло навчання на журналістському факультеті у Львівському державному університеті імені Івана Франка. Після його закінчення, маючи вже аж 27 років (адже довелося ще й відбувати армійську службу), Володимир починає працювати за спеціальністю. Довелося йому працювати у періодичних видання районного масштабу декількох областей. Також пізніше він отримав посаду в театрі міста Рівне. І тут працювати мав саме зі словесною складовою. На сьогодні він є редактором одного з відділів газети «Волинь». Вважається дуже впливовою особою на території рідної області.
Широкому загалу Володимир Савович відомий, передусім, своїми літературними творами: прозою та драматургією. Власне, з написання драматичних творів і починалися його літературні спроби. Півдесятка п’єс глядачі змогли оцінити зі сцен різних театрів України, а також почути в ефірі радіомовлення. До речі, саме у жанрі радіоп’єси у 2007 році В. Лис з п’єсою «Полювання на брата» став Лауреатом Першої премії конкурсу «Відродимо забутий жанр».
Але це лише один зі здобутків автора. Ще неодноразово він ставав Лауреатом літературного конкурсу «Коронація слова» — у 2000-му році, ще через рік та у 2003-му. У 2010 році він отримав почесну відзнаку цього ж конкурсу «Найкращий роман десятиріччя» зі своїм твором «Століття Якова». Через шість років його було екранізовано каналом «1+1». Цей роман, дійсно, є визначальним і важливим не тільки у творчому доробку Володимира Лиса, а й для нашої країни та її народу взагалі.
У творі мова йде про майже столітнього мешканця Волинської області, а саме села Загорани. У цієї людини склалася дуже непроста доля. І змальована вона письменником на тлі важливих історичних подій. Цьому дідусеві довелося побути мешканцем п’яти, якщо не держав, то, хоча б, влад: Російської імперії, УНР, Польщі, фашистської Німеччини, СРСР під владою Сталіна. В. Лис майстерно змальовує не тільки особисту драму головного героя, а й усього народу, що зазнав величезних фізичних, моральних та духовних втрат. Сам же Яків отримав багато потрясінь за своє довге життя: першу його кохану було вкрадено, і їм так і не судилося бути разом, потім була служба у польській армії, де закохався в заможну жінку, далі — воєнні дії, полон, знову війна…
Розповідь ведеться про три періоди із життя головного персонажа: сьогодення, коли він вже чекає свого вікового ювілею, п’ятирічної давнини, коли він зміг урятувати дівчину Олену, яка була наркозалежною та різні періоди з двадцятого сторіччя.
Неможливо не звернути увагу на особливу мову у творі — західнополіський діалект. Завдяки його використанню здається, немовби ця історія просто записана з вуст справжнього сивочолого волинянина.
Звичайно, що «Століття Якова» — не єдиний роман автора. Відомими також є твори: «Айстри на зрубі», «І прибуде суддя», «Продавець долі», «Графиня» та інші.
Зовсім відрізняється від вище названих творів книга «Таємна кухня погоди». Річ у тому, що Володимир Лис, крім своєї письменницької та журналістської діяльності, може визначати погоду на довгий період часу, тому отримав звання народного синоптика. Багато разів його прогнози збуваються, чому дуже дивуються пересічні громадяни. Ці знання він отримав випадково від одного немолодого чоловіка з Волині. Ґрунтуються вони на спостереженнях та співставленні їх з деякою інформацією. Автор виклав її у своїй книзі. Також у ній ідеться про розумне ставлення до природи та про мирне співіснування з нею у світі.
Володимир Лис входить до складу Національної спілки письменників України та Асоціації українських письменників.