Те, що неможливе сьогодні, стане правдою завтра | Рецензії на книги, відгуки про прочитане, рейтинг - кращі книги

You are here

Те, що неможливе сьогодні, стане правдою завтра

Жуль Верн французький науковий фантаст 18 століття, відомий своїми фантастичними історіями про п`ятнадцятирічного капітана, таємничий острів та капітана Немо. Загалом письменник писав про подорожі, чітко описуючи невідомі ділянки Землі та додаючи трішки фантастики. Кожну нереальну деталь він підкріплював науковими фактами. З його пригодницьких книжок ви не лише побачите фантастичних тварин, а й навчитесь урокам виживання. Але хто б міг подумати, що відомий француз напише про Карпати?
Дізнатись про містичних жителів Залісся можна у творі Жуля Верна “Замок у Карпатах”. Навряд чи цей письменник бував там, хоча його біографія переповнена подорожами в різні країни, від Скандинавії до Північної Африки. Проте автор правдиво описав жителів Залісся,з їхніми вірами в різних лісових духів.
Як видно по назві, книга розповідає про старий замок князя Рудольфа, котрий зник багато років тому. За віруваннями жителі Залісся думали, що у цьому забутому замку збираються всі нечисті Карпат. Люди настільки були перелякані, що вечорами закривалися у домівках, а у школах замість того, щоб вчити дітей грамоти вчителі розповідали страшні легенди. І дорослі, і малі свято вірили в духів.
Як казав Жуль Верн: “коли наше оповідання видається неправдоподібне сьогодні, то воно може бути правдиве завтра, завдяки науковими здобутками науки.” Це він й довів у творі “Замок у Карпатах” - всі звуки “привидів” та диявольське світло були створені наукою. Жителі Залісся навіть не знали, що таке “електроніка” і старий господар замку цим скористався. Завдяки новим відкриттям електроніки князь міг тримати жителі у страху та не підпускати їх у свій замок.
Своїм сюжетом Жуль Верн дає право читачу самому вибрати чому вірити : науковим фактам чи привабливим та страшним містичним історіям.

+1
0
-1