Арчибальд Джозеф Кронін "Могила хрестоносця" | Рецензії на книги, відгуки про прочитане, рейтинг - кращі книги

You are here

Арчибальд Джозеф Кронін "Могила хрестоносця"

5
Середня: 5 (1 оцінок)

"Геніям за їх життя відмовляють не тільки в славі (а до останнього часу то й у свободі), ба навіть у засобах існування. Лише після смерті їм, як винагороду, ставлять пам'ятники і складають оди"

А.Кронін - надзвичайний автор, романи котрого названі зовсім не випадково, ба більше символічними назвами. Як і хрестоносці в своїх походах на Схід зазнавали поразки, але завдяки цим невдачам наштовхнули Європу переоцінити свої духовні цінності, так і роман Кроніна "Могила хрестоносця" - своєрідний маніфест війнам, які відбувалися у XX ст., з метою змінити погляди людства на істині цінності для розуміння справжньої краси.

Головний герой Стівен Десмонд народився в сім'ї зі сталими традиціями, серед його предків були середньовічні лицарі, які ще брали участь у хрестових походах. З покоління в покоління родина Десмондів розвивала майстерність у сфері армії, адвокатури та священослужінню. Від Стівена не чекали нічого іншого як продовження діяльності батька- священника.

Без фінансової та моральної підтримки зі сторони родичів, із невиліковною хворобою, Стівен обирає шлях художника, який прокладений різноманітними перешкодами. Та найбільшою протидіючою йому силою стають маси людей: пересічні громадяни та преса, що бісилися та заздрили таланту митця. Стівен виступає проти війни, але з позиції пацифізму, він відкидає всі війни взагалі, не поділяючи їх на справедливі й несправедливі, загарбницькі й визвольні.

Отож, глибоко страждаючи від нерозуміння, але поступово відсторонившись від людей, Стівен ставить себе в один ряд з такими великими творцями як Рембрандт, Гойя, Мане…Його друг переконливо його в цьому підтримує, а читачам залишається лише вірити в незвичайний талант, розуміння духовної краси та широкий світогляд художника.

Протистояння Митця і натовпу досить популярна тема як в реальності, й удосталь часто відображається в літературі, згадати "Джерело" Айн Ренд. Але незважаючи на її поширеність, Кронін оббіграв її досить якісно та захопливо.

Ще одна прониклива історія, про яку продовжуєш розмірковувати ще довгий час після прочитання.

+1
0
-1