Барбара Космовська «Буба»: аналіз і характеристика головного героя | Рецензії на книги, відгуки про прочитане, рейтинг - кращі книги

You are here

Барбара Космовська «Буба»: аналіз і характеристика головного героя

Автор твору: Барбара Космовська.
Твір написаний у 2002 році.
За жанром — це роман для підлітків.
Тематика: відносини з близькими людьми (родичами та друзями); невзаємне перше кохання; внутрішнє хвилювання стосовно зовнішніх рис.
Ідея: не кожні з батьків можуть бути прикладом для наслідування для своїх дітей, бо мають безліч вад, через що їхній авторитет втрачається.
Головні персонажі «Буба»:
Буба — дівчинка;
Павел — її батько;
Марися — її мама;
Дідусь Генрик;
Бабуся Рита;
Олька — сестра героїні;
Адась, Мілош, Агата, Йолька — діти з класу головної героїні.

Ключова ідея твору: любов та повага до особистості, не дивлячись на те, який статус вона має, чи має якісь дивацтва та слабкості; думка про те, що родинне тепло дарує щастя.
«Буба» — це сучасний роман для молодого покоління сімейно-побутового змісту. Авторці вдається дістатися глибин психологічного єства персонажів, що дає підставу вважати його ще й психологічним романом. Твір насичений здоровим гумором, отже, це й гумористичний твір. Насправді гумористична складова використовується письменницею, як спосіб, що допомагає подолати трагічність реального життя. Сюжет твору розкривається шляхом змалювання світогляду дівчини та через дії інших героїв.
«Буба» та «Буба: мертвий сезон»: порушені проблеми:
легкого потрапляння підлітків до різного виду залежностей (від ігор; алкоголю, тютюну, наркотиків, інтернету);
жорстокості по відношенню до інших;
анорексії;
бідності;
батьків та дітей;
ставлення дідусів та бабусь до онуків;
стосунків між чоловіком та дружиною;
родини й соціуму;
першої закоханості;
дружби в підлітковому віці;
стосунків між учнями-лідерами та їхніми зневаженими однокласниками;
стосунків педагогів та школярів;
відносин між дорослими, які є успішними з неуспішними особистостями.

Характеристика Буби
Справжнє ім’я Буби — Агнешка. Звичайнісіньке дівчаче ім’я для дівчинки з Польщі. Навчання її проходить у ліцеї ім. Костюшка. Вона обожнює грати в бридж та слухати симфонічну музику. За рисами характеру вона є доброзичливою, розумною, старанною, чуйною, кмітливою та дотепною.

Буба — шістнадцятирічна дівчинка, яка злилася з юрбою своїх ровесників, нічим не вирізняючись: ні красою, ні зростом, ні одягом. Проте вона має відомих батьків: її мама пише жіночі романи, а батько веде ток-шоу. Та їхній дочці постійно не вистачає уваги від них, оскільки вони практично весь свій час проводять у роботі й абсолютно не зважають на неї. Дівчинці самотньо.

Батько завжди говорив до неї одну фразу: «Як справи? Чи все в тебе добре?» Але його не хвилює відповідь на це питання, тому дівчинка практично завжди може не відповідати. Матір вона, якщо бачить, то скоріше постаттю в дзеркалі, яка щось на себе приміряє і питає її, Бубу, поради щодо кольору чи фасону. Але, скоріше, для так годиться, бо вирішить, все рівно, вона сама.

Та щасливими ні мати, ні батько Буби теж не були. Вони багато працювали і в них абсолютно не зоставалося часу на те, чим би вони хотіли зайнятися, присвятити хоч пару годин собі, тож в повітрі їхнього будинку часто висіло роздратування, втома та сварки. В роботі вони почувалися зовсім інакше, туди їх тягло.

Та не тільки через стосунки з батьками та їхні між собою є причиною для хвилювання Буби. Ще її чекала підступна зрада — її перше кохання, друг дитинства на ім’я Адась тепер зустрічається з Йолькою, що була її найкращою подругою. Хоча ці дружні, здавалося б, стосунки не були рівноцінними — якщо раніше (до ситуації з Адасем) Буба дійсно вважала Йольку за подругу, то Йолька, навпаки, ставилася до неї не дуже добре — то використає, як їй зручно, то підставить під час уроку, то висміє…

+1
0
-1