Людське життя це програш в картах… | Рецензії на книги, відгуки про прочитане, рейтинг - кращі книги

You are here

Людське життя це програш в картах…

3.5
Середня: 3.5 (2 оцінок)

Перша книга з трилогії про Анну Вольську

Одразу задає тон усьому циклу, це історичний детектив, який працює на перетині жанрової інтриги й соціального контексту. Андрій Кокотюха вибудовує конфлікт не лише довкола злочину, а ц навколо самої можливості жінки бути субʼєктом розслідування в реальності початку ХХ століття. Скепсис поліції щодо Ании не випадковий штрих, а частина системи, проти якої їй доводиться діяти. 

Сюжет розгортається доволі динамічно, смерть чоловіка, серія самогубств, приховані звʼязки й таємне товариство створюють щільну інтригу. Водночас головний механізм тексту це не шокові повороти , а поступове збирання фактів і викриття логіки злочину. Лінія з картярським клубом, де на кін ставлять життя працює як сильний образ, що обʼєднує азарт, владу і цинізм еліт , хоча її потенціал міг би бути розкритий глибше радше як система, ніж як ефектна декорація.  
Анна Вольстка тут постає не як безпомилкова машина дедукції, а як персонаж, що діє всупереч обставинам. Її мотивація, особиста , і саме це додає історії напруги, розслідування стає не лише пошуком істини, а ц способом повернути контроль над власним життям. Інші персонажі Христина, Роза, Гліб виконують роль «масовки», ніж формують самостійні драматичні лінії.
Поєднання атмосфери епохи з чіткою жанровою конструкцією. Історичне тло не перевантажує, але створює переконливу рамку для подій. Водночас текст не заглиблюється у психологічну складність настільки дозвілля є тема змови й маніпуляції, він обирає доступність замість глибини. 
В загальному старт вдалий, динамічний, атмосферний і достатньо інтригуючий, щоб втримати увагу. Проте його сила, саме жанрова чіткість, а не спроба переосмислити детектив як такий. 

вподобати
0 користувачів вподобало.