Новели від Фредріка Бакмана - про життєві шляхи | Рецензії на книги, відгуки про прочитане, рейтинг - кращі книги

You are here

Новели від Фредріка Бакмана - про життєві шляхи

Збірка «Шляхи життя» шведського письменника Фредріка Бакмана складається з 2 новел: «І щоранку дорога додому стає все довшою й довшою» та «Справа твого життя».

Перша новела «І щоранку дорога додому стає все довшою й довшою»

Дідусь і Ной сидять на лавці в скверику, який з кожним днем стає все меншим. Сквер здається чужим, і в той же час рідним, сповнений солодкими запахами гіацинтів, які бабуся любила вирощувати у своєму саду.

Поки вони сидять разом - розповідають анекдоти та обговорюють спільну пристрасть до математики. Дідусь згадує минуле, як це було - закохатись у свою дружину. Зараз вона для нього така ж реальна, як і першого дня, коли він з нею зустрівся, але він боїться дня, коли забуде її. Цей своєрідний простір, який стає все більш тьмяним і незрозумілим, - це місце, де вони навчаться прощатися, почують запах гіацинтів у повітрі, перестануть чути один одного. Фредрік Бекман створив вишукано зворушливий портрет літнього чоловіка який бореться, щоб зберегти його найцінніші спогади та зусилля його сім'ї опіки про нього, навіть коли вони повинні погодитись відпустити його. Ця маленька книга з важливою звісткою, безсумнівно, буде оцінене наступними поколіннями.

Цей твір точно зворушить людей хто стикався з деменцією старших людей і відчують той страх з яким стикались їхні близькі.

Про що ж «Справа твого життя»?

Батько і син бачаться вперше за останні роки. Батько має поділитися історією, поки не пізно. Він розповідає синові про мужню дівчинку, яка лежить на лікарняному ліжку за кілька миль. Вона розумна дитина - досить розумна, щоб знати, що вона не зможе перемогти рак, малюючи кольоровими олівцями цілий день, але це, здається, втішає дорослих, тому вона продовжує це робити.

Розповідаючи про цю хитру дівчинку, батько також більше розповідає про себе: його тріумфи в бізнесі, його батьківські невдачі, його минулі жалі, його надії на майбутнє.

Тепер, холодної зимової ночі, батько отримав несподіваний шанс зробити щось чудове, що могло змінити долю маленької дівчинки, яку він навряд чи знає. Але перш ніж він зможе укласти угоду його життя, він повинен з’ясувати, чого насправді коштувало його власне життя, і лише його син може дати відповідь на це питання.

З гумором і співчуттям «Справа твого життя» Фредріка Бакмана нагадує нам, що життя - це швидкоплинний подарунок, і наше призначення полягає в тому, як ми ділимося цим подарунком з іншими.

Вподобати:
+1
+1
-1