Де слухати аудіокниги українською онлайн? | Рецензії на книги, відгуки про прочитане, рейтинг - кращі книги

You are here

Де слухати аудіокниги українською онлайн?

Не раз чув про те що деякі читачі насправді надають перевагу слуханню аудіокниг. Навіть згадалась одна смішна історія - десь підслухав на форумі:

Подорожую поїздом на одній зі станцій підсідає до мене в купе молодий чоловік. Побачивши що я читаю паперову книжку - він почав розповідати:
-- Я надаю перевагу аудіокнигам - мені це дозволяє краще сконцентруватись та цікавіше слухати. Вказуючи на навушники пасажир заліз на свою 2 поличку слухати аудіокнигу.
Не пройшло і 5-ти хвилин - як я почув голосний храп! Певно аудіокнига була не вельми цікава :)

Але насправді користь від аудіокниг набагато більша - бо є можливість послухати під час їзди в транспорті, чи під час прогулянки. Але основна користь - це доступ до книг для людей із вадами зору.

Так от - я почав розшукувати інформацію - де в інтернеті можна прослуховувати аудіокниги, а саме українською мовою. Як виявилося варіантів небагато:

  • https://abuk.com.ua/

    АБУК створює аудіокниги на студіях звукозапису, де створюються талановитими акторами, дикторами з радіо і телебачення, а також начитані самими письменниками.
    Аудіокниги можна слухати через мобільні додатки під IOS та Android - самі аудіокниги платні продаються Istore або Google Play і середня ціна на книгу 140-160 гривень.
    Моє особисте суб'єктивне враження - дуже якісно зроблена звукова доріжка - є відповідний музичний супровід - а основне якісно записаний звук диктора.

  • https://sluhay.com.ua/ - сервіс де можна послухати аудіокниги онлайн і безплатно. Всього в арсеналі близько 500 творів - найбільше представлено в жанрі поезія. Також дуже якісна озвучка. Проєкт можна підтримати фінансово - всі кошти команда витрачатиме на запис нових матеріалів українською мовою.
  • https://4read.org/ - ще один сайт де зібрано близько півтори тисячі аудіокниг українською - згідно з інформацією - матеріали взято з публічно доступних джерел та надаються безкоштовно, виключно з метою ознайомлення та розширення читацької аудиторії. Деколи попадається озвучка аудіокниги не оброблена звукорежисером.

Серед мобільних додатків я не знайшов додатку який надає різножанрову українську літературу аудіокниг і має достатню кількість крім згаданого вище абук, хоча набагато більше додатків можна знайти в категорії аудіоказки українською ще й безплатно.

Слухайте та читайте українське і долучайтесь до розвитку україномовного контенту серед аудіокниг теж!

Коментарі

Ще можете слухати аудіокниги українською на sound-books.net )