Ніч у Лісабоні

5
Середня: 5 (2 оцінок)
Тематика: 
класика
Рік видання: 
2015
ISBN: 
978-966148324-7

Рецензії на книгу

Відгуки

Цитати з книги

- Я чув колись, як заволав один гестапівський офіцер, коли прищикнув собі пальця, вбиваючи в'язня сталевим ланцюгом. А той, кого вбивали, мовчав.

Повний текст цитати

- Он воно як, - несподівано палко заперечила вона, - літо коротке і життя коротке! Але що ж робить його коротким? Усвідомлення того, що воно коротке. Хіба коти, які бродять по дворах, знають, що життя коротке? А пташка знає? Або - метелик? Вони вважають, що воно вічне. Ніхто їм не сказав про це!

Повний текст цитати

- Я так люблю тебе... - мовив я. - Я люблю тебе і це літо, яке нам не затримати, і цей краєвид, і наше прощання з ним, і - вперше у житті - люблю самого себе, бо я - твоє дзеркало, я відображаю тебе і тому маю тебе двічі.

Повний текст цитати

- Мені б хотілося, щоб ця ніч лишилась в моїй пам'яті як найщасливіша ніч за все моє життя, - прошепотів він. - Але вона найжахливіша. Ви не вірите, що пам'ять може зробити таку метаморфозу? Вона повинна це зробити!

Повний текст цитати

Ненависть роз'їдає душу, як кислота, байдуже - ненавидиш ти сам чи тебе ненавидять.

Повний текст цитати

Мені хотілось мати тисячу рук і вуст, пластичні форми тіла, щоб, притулившись шкірою до шкіри, відчувати Гелен всю, без жодного проміжка, і все ж іще з первісним болем від того, що кровне проникає в кров, що це тільки близькість, а не злиття.

Повний текст цитати

Яка відрада - запах шкіри коханої людини!

Повний текст цитати