You are here
Війна смаку
Ця книжка — це історія французької літератури в особистостях. Ці особистості «прокляті» для суспільства, «незручні», «жахливі» (бунт, еротизм, девіантна поведінка, витончена інтелектуальність), але, з іншого боку, вони – «великі класики», відомі нам зі шкільної парти, втілення особливого «французького духу».
Філіп Солерс – відомий французький письменник, засновник легендарного літературно-критичного часопису «Тель Кель» (Tel Quel), навколо якого об’єднувалися Юлія Кристева, Ролан Барт, Жак Дерида та інші. Він переконаний, що літературна критика ззовні не може осягнути творчість письменника так, як це робить інший письменник, занурений у творчу «майстерню», тілесну самобутність і неповторне звучання стилю митця. Звідси – його поліфонічні діалоги з творцями в формі есеїв, що виходять далеко за схематичні рамки часу, історії, суспільної моралі чи цензури. «Нетрадиційну орієнтацію» в світі літератури визначає єдиний правильний дороговказ – смак.
Для українського видання автор люб’язно дозволив додати есеї з двох інших книг – «Похвала нескінченності» (2001) та «Довершена промова» (2010).