You are here
Гелій Снєгірьов "Набої для розстрілу"
Незнаний незламний Гелій Снєгірьов.
Людина, яка творила українську історію, дисидент, який був одним із тих, хто закладав підмурівок сьогоднішньої України. І якщо більшість дисидентів стали на шлях боротьби із радянським режимом ще в роки хрущовської відлиги, то Гелій Снєгірьов кинув виклик системі тоді, коли з приходом Брєжнєва до влади, поновилися й посилилися гоніння.
Викривач правди одного із найгучніших злочинних процесів срср, який у 30-ті роки дістав назву "справа "Спілки визволення України (сву)" і на десятки років із часу його зародження був підданий фальсифікації.
1930р. у Харківському оперному театрі відбувся судовий процес (правильніше - "вистава") над учасниками "сву". Представників української інтелігенції безпідставно звинувачували у нібито в підготовці збройного повстання проти радянської влади.
І лише у 1972р., коли українську інтелігенцію спіткали нові переслідування, Гелій Снєгірьов насмілився розслідити та обнародувати злочини сорокарічної давності про жертви обмови, сфабриковаї репресивними органами влади за їхнім же сценарієм.
Прагнучи розповісти правду і передавши рукописи закордон, він розумів, чим ризикує, що
їхній відголос з часом потрапить до радянської влади.
Найцікавіше те, що у своїх розслідуваннях автор звинувачує не катів сфабрикованої справи, а саме жертв - представників української інтелігенції, тих хто прийняв умови гри і погодився обмовити себе, хто піддався самознищенню, тим самим подавав набої для свого ж розстрілу, що в свою чергу породило новий виток винищення української нації.
Тож свої рукописи "Набої для розтрілу" Гелій Снєгірьов відправив передусім для майбутніх поколінь, щоб його "набої" використали для боротьби за власну гідність та свободу України.
"...І де твоя впевненість, що ти - або діти твої - завтра не будете подавати патрони для власного розстрілу?"
Сьогодні нове покоління українців переломлює типовий сценарій гри орди. А погодившись на мирні перемовини у новітній війні, ми станемо такими ж жертвами справи "сву", тими хто своїми ж руками підготовлювали набої для свого розстрілу, і розстрілу наступних поколінь.