Ханна Оренстін "Гра в пари" | Рецензії на книги, відгуки про прочитане, рейтинг - кращі книги

You are here

Ханна Оренстін "Гра в пари"

0
Нема оцінок

Що ми маємо по сюжету: Головна героїня Саша 22 років, мріючи про серйозну кар'єру редактора, за відсутності гідних варіантів влаштовується на роботу у шлюбну агенцію. Не у звичайну, де в наявній базі обирають кандидатів за більш-менш схожими критеріями і метчать їх, а в "елітну та серйозну", де потрібну кандидатуру будуть шукати, вистежувати та вмовляти познайомитись із тобою. Така собі "сваха-детектив". Основним джерелом кандидатів звісно є застосунки для телефонів, проте творчій підхід вітається (я прямо чую ці діалоги: "Люба, друзі кажуть, що знов бачили тебе на сайті знайомств! - Коханий, ти ж знаєш, це по роботі")

📱 Звісно, не обійшлося без кліше: - профіль свого нареченого, який Саша побачила в Tinder; - пристрасний роман з кандидатом для клієнтки агентства; - робота мрії, на яку Сашу влаштував цей кандидат - епічне завершення роману, бо "кандидат" вирішив бути з вагітною від нього "клієнткою" (отака фігня, малята).

Червоною ниткою через усю книгу проходить інструкція, яку дали Саші на самому початку: 📈 "Зовнішність і статус. Ось що головне. Якщо вони однаково привабливі і успішні, їм не потрібні спільні інтереси". І це має певний сенс. Однаковий статус дасть більше вірогідності співпадіння інтересів, звичок, принципів життя. Однакова привабливість забезпечить більш-менш однакове ставлення до догляду, звичок тренувань та харчування, стилю. Зовнішність і статус - саме тому не склались стосунки Саші з її нареченим, з яким вони явно з різних "каст". Зовнішність і статус - саме тому не склалися стосунки з "кандидатом", який старше на 10 років, сформований характером та успішний в своїй сфері. 22-ох річна дівчина для нього (якою б гарною вона не була) радше рутина, а успішна самостійна жінка, з якою в них буде спільна дитина - шанс спробувати щось нове, наступний етап.

Цікавим є також завершення роману і фраза "Я можу цілодобово розпитувати людей про їхні уподобання, але покладатися на це ніколи не варто", що в контексті роботи у шлюбній агенції знову повертає нас до правила "Зовнішність і статус".

Звісно, протягом читання дуже хотілося іноді сказати "тобі лише 22, не страждай, зосередься на кар'єрі, світ не зникає після такого", хоча розумію, що якщо б в мої 22 мені б хтось таке ляпнув - я б закатала його в асфальт 😂 Ще книга має милу деталь: її глави розділені стікерами з горнятком кави, що також додає їй балів ❤️

Тож висновок #club11july - рекомендовано до прочитання, в ідеалі - у відпустці, коли хочеться геть розслабитись 📙

+1
0
-1