You are here
Рецензії та відгуки на книгу
Відгук на книгу: Закоханий привид
Опубліковано marusya84 Ср, 07/09/2025 - 02:54
Невелика за обсягом і легка за читанням книга про привида рідного батька, який звертається до сина-музики із дивним проханням. Звісно, анотація до книги не може не викликати посмішку. Який привид? Що автор і читачі вживають? Однак на те вона й література, щоб змусити нас фантазувати. Доволі кумедною вийшла б екранізація, якби хтось наважився на таке. Ну і без романтики і кохання ніяк. Інакше це був би не Марк Леві! Виходить, що прохання батька дарує синові кохання всього його життя. Причому дівчину цю він знає з дитинства. Чим не магічний збіг обставин?
Відгук на книгу: Алхімік
Опубліковано marusya84 Ср, 07/09/2025 - 02:42
Головна думка цієї притчі полягає в тому, що треба бути уважним до знаків, які нам надсилає Всесвіт. Загалом, читаючи Коельйо, подеколи здається, що він пише про звичні і зрозумілі речі. Ну що такого в цих знаках? А от у моєму житті їх вистачало. Зокрема перед сваркою з чоловіком тиждень мені снилися жахіття. А за день до сварки раптом на компʼютері вилізла пісня гурту АВВА: коли раніше звучала ця мелодія «The Winner Takes It All», я завжди розлучалася з хлопцем. І от нібито в нас ідилія, а назавтра ми сваримося і навіки розходимося. Тож не помилявся алхімік.
Відгук на книгу: Книга Вкрадена Весна
Опубліковано marusya84 Вт, 07/08/2025 - 17:16
Костянтин Симоненко - українець, який офіційно побував в усіх зафіксованих країнах світу. В нього про це є доволі яскрава книга, на крейдяному папері, з акцентом на Африку. Чогось подібного я очікувала і від «Вкраденої весни». Дарма. Папір білий, але не крейдяний, фото чорно-білі, а сама книга більше про перші місяці російсько-української війни, ніж про подорожі.
Відгук на книгу: Музей Невинности
Опубліковано marusya84 Вт, 07/08/2025 - 16:47
Унікальна книга про кохання і про одержимість. Про те, що кохання змушене змиритися із обставинами життя, адже у світі панує безліч стереотипів і заборон. Кемаль і Фюсун не можуть одружитися, насамперед через різне майнове становище, через далеку спорідненість. Однак це не заважає їм кохатися, що сприймається в традиційному турецькому суспільстві негативно. Незайманість має бути до шлюбу. Крапка. І Фюсун нічого не залишається, як одружитися з тим, хто готовий її взяти після любощів із Кемалем. Особисто для мене Кемаль - боягуз.
Відгук на книгу: Список Шиндлера. Томас Кініллі
Опубліковано marusya84 Вт, 07/08/2025 - 16:36
Шиндлер. Німець, який врятував сотні євреїв, надавши їм роботу на своїй фабриці. Праведник світу. У книзі він не постає ідеальним борцем проти антисемітизму, ні. Він - звичайна людина свого часу, змушена жити в нацистському світі і пристосовуватися. Прикметна особливість роману - тут часто згадано українців, на жаль, колаборантів, які зголосилися прислужувати. І не лише хлопці, але й дівчата. Розважати німців у ліжку.
Сказати, що перед нами художня проза, - навряд, але це і не історична монографія. Просто роман з елементами документалізму і публіцистики, без класичного сюжету.
Відгук на книгу: Intermezzo
Опубліковано marusya84 Вт, 07/08/2025 - 14:14
Новела - у цьому жанрі малої прози Михайло Коцюбинський є незрівнянним. Хіба що з ним можуть позмагатися Василь Стефаник і Микола Хвильовий. Новела «Intermezzo» являє собою опис переживання митця на лоні природи. Початок двадцятого століття. Час революції і кардинальної зміни світогляду. Набирає обертів капіталізм. У мистецтві все більше місця для еротизму та гедонізму, крові і вбивств. Модернізм активно стукає у двері. Втомлений від ницості нашого світу письменник рятується на лоні природі. Йому набридли люди, він ходить між ними, як між вовками.
Відгук на книгу: Тіні забутих предків
Опубліковано marusya84 Вт, 07/08/2025 - 14:07
Історія кохання, що розгортається на тлі українських Карпат, де кожен клаптик землі ніби зачарований і сповнений магії. Читала даний твір у десятому класі і багато чого не зрозуміла: чому в нявки дірка у спині, чому танцює чугайстир, чому на похороні люди співають і радіють? Таке відчуття, нібито Іван і Марічка заворожені, їхнє кохання виглядає якимось нереальним і надто ідеальним. Спершу сюжет нагадує Шекспіра, потім на перший план виходить містика, більш характерна для романтизму і модерну. Прикро, що Іван так і не зміг забути Марічки й теж загинув.
Відгук на книгу: Маг
Опубліковано Tetyana Вт, 07/08/2025 - 11:15
Давно у мене книга не викликала такого неприйняття, як ця. Початок роману - тупе незрозуміло від чого страждання героїв херньой як стиль життя. І саме відношення до життя у героїв зневажливе. Занадто багато марудних описів кімнат, предметів інтерєру. Описи природи не те що не захоплюють , а описано все так, що відчувається відраза до того грецького острова і його жителів. Дратувало, що автор часто посилається у описах і у діалогах героїв на невідомі мені твори мистецтва і письменників художників, на їх цитати, що мені нічого не казало, навіть прочитавши зноску.
Відгук на книгу: Їсти, молитися, кохати
Опубліковано marusya84 Пн, 07/07/2025 - 18:49
Не зовсім звична книга про подорожі і пошук себе. З одного боку, це ніби автобіографічна подорож трьома країнами світу, а тому має містити багато подій. Але як така подієвість майже відсутня. Натомість авторка пропонує свої міркування про сприйняття світу розлученою жінкою. Тому, якщо порівнювати зі стрічкою з Джулією Робертс, то там сценаристам довелося чимало попрацювати, аби наповнити дві години діалогами і хоч якимось сюжетом.
Чому ця книга про мене і не про мене водночас? Головній героїні трохи за тридцять, вона заможна і успішна письменниця з Нью-Йорку, вісім років у шлюбі.
Відгук на книгу: Фактор Черчиля
Опубліковано marusya84 Пн, 07/07/2025 - 00:37
Неймовірна історія від колишнього британського премʼєра Боріса Джонсона. Прикметно, що відомий свого часу журналіст, а вже потім політик прагне подати містера Черчилля без прикрас, з усіма його плюсами і мінусами. Не боїться зробити з нього реальну людину, у поведінці якої можна знайти вияви расизму і неповаги до людей незнатного походження, але ніколи не було блюзнірства й окозамилювання, антисемітизму, попри те, що Черчилль періодично змінював свої політичні уподобання з консерватизму до лейборизму. Чимало уваги приділено й особистому життю премʼєра, його хобі.