You are here

Джо Аберкромбі

Рейтинг: 
4
День народження: 
Грудень 31, 1974

JOE ABERCROMBIE - британський письменник

Знак зодіаку: Козеріг

Місце народження: Ланкастер, графство Ланкашир, Великобританія

Сімейний стан: одружений

Біографія

Ім'я британського письменника Джо Аберкромбі добре відомо шанувальникам фантастичної літератури. Любителі цього жанру напевно читали «Перший закон», «Море уламків» та інші твори, присвячені вигаданим світам і Всесвіту «Земне коло», що виходили трилогіями або окремими книгами. У 2019 автор вирішив повернутися в епічні землі Союзу, Гуркхула і Півночі й вже передав видавцям роман «Трохи ненависті», що є 1-й частиною нової серії з 3 книг.

Дитинство і юність

Джо Аберкромбі народився в британському місті Ланкастер 31 грудня 1974 року. Про ранню біографію майбутнього письменника інформації небагато. Відомо, що відвідував уроки в Королівській граматичній школі, призначеній для хлопчиків, яка мала статус академії середньої освіти.

Проводячи багато часу за комп'ютером і настільними іграми, підліток мріяв вигаданими світами, захоплено малював схеми та карти вигаданих країн і давав назви новим географічним об'єктам.
Це захоплення не заважало освіті, і після успішної здачі випускних іспитів Джо вступив до престижного навчального закладу — Манчестерський університет. Отримавши диплом по психології, Аберкромбі влаштувався асистентом в телевізійну компанію і цілими днями розносив більш важливим співробітникам газети, каву і чай.

Така робота не відповідала амбіціям майбутнього письменника, і він звільнився з роботи, ставши вільним монтажером короткометражних відеороликів і документальних фільмів.
Найбільш відомими роботами в цей період були запис чиказького концерту британського поп-гурту Keane, а також музичні кліпи The Killers, Баррі Уайта і Coldplay.

Книги

Ідея написати книгу довго визрівала у свідомості Аберкромбі, і на початку 2000-х років він вирішив зробити реальністю давню мрію. На основі дитячих фантазій і творів знаменитих авторів Джо за 2 роки кропіткої роботи створив роман «Кров і залізо», який згодом став початком трилогії «Перший закон».

Спроби продати написане спочатку не принесли результату, і лише через пару років ходінь по видавництвах - Аберкромбі посміхнулася удача. «Ангелом-охоронцем», посприявши підписанню довгострокового контракту, стала співробітниця фірми Gollancz Джилліан Редфірн. Молода жінка настільки перейнялася історією про пригоди варвара-філософа Логена Девятипалого, що порадила Джо розвинути цей характер і зробити персонажа дійовою особою наступних книг.

Прислухавшись до думки нової знайомої, початківець автор написав ще 2 романи, і у 2007-2008 роках читачам представили «Перш ніж їх повісять» і «Останній аргумент королів». Трилогія знайшла завершення і, отримавши визнання на батьківщині письменника, була випущена за межами Великобританії й попалася на очі комітету всесвітньої ради наукової фантастики Worldcon.
У підсумку роман «Кров і залізо» номінували на премію Джона В. Кемпбелла, яка щорічно присуджується найкращому молодому письменнику-фантаста. Той факт, що премія 2008 року дісталася американці Мері Робінетт Коваль, не засмутив Аберкромбі, а навпаки, став стимулом до розвитку і написання нових творів.

Черпаючи натхнення з книг відомих англомовних авторів Джеймса Елроя і Бернарда Корнуелла, Джо написав цикл, що продовжував знайомити читачів зі всесвітом «Земне коло». З 2009 по 2016 роки британські видавництва опублікували романи «Краще подавати холодним», «Герої» і «Червона країна», а також збірка оповідань «Гострі уламки» і окремо новелу «З міста».

Твори отримали схвальні рецензії, що відзначали цинізм і глибокий психологізм автора, а в літературних журналах цю серію назвали «чудово злісною книгою». Окремо критики відзначили збірник «Гострі уламки» і нагородили його всесвітньою премією фентезі у 2017 році.

Такий успіх дозволив Аберкромбі увійти в колектив авторів, які працювали над серією BBC Worlds of Fantasy, і поставити власне ім'я в один ряд з великими фантастами Террі Пратчет, Майкл Муркок і Чайна М'євілль.

Паралельно Джо поповнював бібліографію творами, далекими від світу «земне коло», і у 2013 році видавнича компанія HarperCollins Publishers LLC придбала права на трилогію «Море уламків», що складається з романів «Пів Короля», «Пів світу» і «Пів війни», розійшлися на цитати та відзначену літературною премією «Локус».

Написані для читачів від 12 до 18 років, ці твори по-новому розкрили майстерність автора і відрізнялися непередбачуваним сюжетом і яскравими характерами. Герої книг, опублікованих з 2014 по 2015 роки, що потрапили в похмурий світ, повний зради, протягом історії перевтілилися у власні протилежності та виявилися не тими, ким здавалися спочатку.

Загострення пристрастей, що розігралися на сторінках кожного з романів, колеги-письменники назвали переворотом в жанрі фентезі й фантастики, що знаходиться в одному ряду з циклом Джорджа Р. Р. Мартіна «Пісня льоду й полум'я» і його знаменитої екранізацією, серіалом «Гра престолів».

Реагуючи на успіх і читацьке визнання, в інтерв'ю журналістам Аберкромбі сказав, що пише тільки ті книги, які йому самому хотілося б прочитати, тому в них так багато любові, зради, насильства та адреналіну. Але найголовнішим, на думку автора, є персонажі, повні нестримної енергії, і гострі, цинічні й гумористичні діалоги.

Особисте життя

Інформації про особисте життя письменника Аберкромбі в відкритих джерелах небагато. Відомо, що Джо з дружиною Лу і дітьми Грейс, Євою та Тедді живе у Великобританії у своєму маєтку, розташованому на території графства Сомерсет.

Іноді автор прославлених творів відволікається від творчості і для того щоб привести думки до ладу, займається відеомонтажем короткометражок, музичних роликів і концертів.

Джо Аберкромбі зараз

Наприкінці 2018 року Аберкромбі опублікував щорічний огляд власної творчості й відзначив тривалу перерву у видавничій роботі. Однак за 2 роки, що минули без нових публікацій, письменник не байдикував, а брав участь у безлічі публічних заходів і працював над романами з абсолютно нової трилогії «The Beautiful Machine».

На початку 2019 року видавництва отримали перший твір «Трохи ненависті» і з нетерпінням чекають відредаговані варіанти подальших 2 частин. У лютому кілька копій роману були передані в руки рецензентів і перекладачів, восени він з'явиться на прилавках книжкових магазинів Великобританії та США.

Зараз редактори працюють над другим твором трилогії, а автор переписує завершальний частину останнього роману. 24 травня в Twitter Аберкромбі з'явилося фото британської обкладинки «Трохи ненависті» і оголошення про зустріч заявок на придбання довгоочікуваної книги.

Цитати

«Коли перед тобою стоїть завдання, краще відразу братися за неї, ніж жити в страху перед ним».

«Ти знаєш, хто гірше лиходія? Лиходій, який думає, що він герой».

«Коли хтось занадто довго ходить між життям і смертю, він починає відчувати себе живим, лише коли смерть дихає йому в потилицю».

«Б'ють дурні. Мудра людина дарує посмішки, спостерігає і вчиться. А потім - б'є».

Бібліографія

2006 - «Кров і залізо» (Трилогія «Перший закон»)
2007 - «Перш ніж їх повісять» (Трилогія «Перший закон»)
2008 - «Останній аргумент королів» (Трилогія «Перший закон»)
2009 - «Краще подавати холодним»
2011 - «Герої»
2012 - «Червона країна»
2013 - «З міста»
2010 - 2016 - «Гострі краї»
2014 - «Пів короля» (Трилогія «Море уламків»)
2015 - «Півсвіту» (Трилогія «Море уламків»)
2015 - «Пів війни» (Трилогія «Море уламків»)

Книжки оцінені користувачами