You are here

Джоді Піколт

Рейтинг: 
5
День народження: 
Травень 19, 1966

JODI PICOULT - письменниця

Знак зодіаку: Телець

Вік: 54 роки

Місце народження: Лонг-Айленд, США

Сімейний стан: заміжня

Біографія

Письменницька біографія Джоді Піколт почалася в 5 років - дівчинка вигадала розповідь про омара, якого неправильно зрозуміли. Проблема нерозуміння, відчуженості та самотності займає у творчості авторки прози важливе місце донині. Твори Піколт переведені на 34 мови, а їх загальний тираж становить майже 15 млн. примірників.

Дитинство і юність

Майбутня письменниця народилася на Лонг-Айленді, Нью-Йорк, в травні 1966 року. У Джоді є молодший брат. Найбільший вплив на дівчинку зробили мати та бабуся, які працювали вчителями. Коли Джоді виповнилося 13 років, сім'я перебралася в штат Ню-Гемпшир, де дівчина закінчила Сміттаунську середню школу.

За плечима авторки навчання літературної майстерності в коледжі при Прінстонському університеті, серед педагогів якого Піколт виділяє письменницю Мері Морріс, і магістратура Гарвардського університету. У пошуку сюжетів студентка дзвонила додому і запитувала, чи були в родині випадки насильства та інцесту.

Хоча перші оповідання Джоді видала ще в коледжі, після завершення освіти майбутній автор бестселерів змінила багато занять. Піколт працювала викладачем англійської словесності, копірайтером і технічним редактором. Дебютний роман письменниці «Пісні горбатого кита» опублікований в 1992 році.

Книги

Жанр книг Піколт - сімейна драма на буденну тематику з елементами детективу. Персонажі часто переходять з одного твору в інший. Так, головна героїня «фатальні збіги» Ніна Фрост, яка вбила передбачуваного гвалтівника сина, згадується в романі «Дев'ятнадцять хвилин», сюжет якого будується на з'ясуванні мотивів юнака, який розстріляв однокласників. Бібліографія Піколт налічує десятки робіт.

Книги Піколт неодноразово екранізувалися. Найвідоміша екранізація - фільм «Мій ангел-охоронець», знятий за романом «Ангел для сестри». Роль дівчинки, яка подає в суд на батьків, які використовують її в якості донора для хворої сестри, виконала юна номінантка на «Оскар» Ебігейл Бреслін. Як і Піколт, Бреслін не приховує національність: і письменниця, і актриса - єврейки.
Сюжет «Тендітної душі» нагадує фабулу «Ангела для сестри» - батьківські увагу і любов знову віддані хворому, а не здоровій дитині. Проблеми зі здоров'ям (нестерпність сонячного світла) має й Етан, 9-річний племінник головного героя роману «Поглянути вдруге», що розповідає про боротьбу малого народу абенакі проти будівництва торгового центру на місці родинного кладовища.
У романі «Уроки милосердя» Піколт дозволяє читачам поглянути на холокост очима нацистського офіцера. У канву бестселера вплетений сюжет «Тисячі та однієї ночі»: потенційній жертві вдається вижити завдяки зацікавленості ката її розповідями.

Особисте життя

У вступному слові до роману «Останнє правило» авторка дякує чоловікові і дітям і каже, що, якби у неї не було нікого і нічого, крім цих чотирьох людей, вона все одно була б найбагатшою жінкою у світі. З майбутнім чоловіком Тімоті ван Ліром Джоді познайомилася в 1989 році під час навчання в коледжі. Дітей письменниці звуть Саманта, Кайл і Джейк.

Середня дитина Джоді та Тімоті в 6 років перехворіла на рак середнього вуха. Хвороба Кайла - єдина сумна подія в особистому житті письменниці.

Романістка, що живе в штаті Нью-Гемпшир, щодня прокидається о 5 ранку і робить пробіжку з подругою Джоан Коллінсон, якій присвячена книга «Час прощатися». О 7 годині повертається, снідає стравами, приготованими чоловіком, і годину відповідає на електронні листи.

Потім до 16 години пише і редагує твори. Зараз діти Джоді майже дорослі (дочка виступила співавтором книги «Між рядків»), а спочатку усі турботи про нащадків брав на себе Тімоті.

Вечори письменниці присвячені спілкуванню з сім'єю і домашніми улюбленцями - собаками, осликами й гусьми. Джоді незадоволена кучерявістю свого рудого волосся, які, судячи з фото, виглядають чарівно, і неодноразово робила безуспішні спроби випрямлення шевелюри.

Бібліографія

1992 - «Пісні горбатого кита» ( «Дорога змін»)
1995 - «Ідеальне життя»
1998 - «Обіцянка»
2000 - «Свята правда»
2002 - «Фатальний збіг»
2003 - «Поглянути вдруге»
2004 - «Ангел для сестри»
2007 - «Дев'ятнадцять хвилин»
2009 - «Тендітна душа»
2011 - «Особливі стосунки»
2012 - «Самотній вовк»
2012 - «Між рядків»
2013 - «Уроки милосердя»
2014 - «Час прощатися»
2018 - «Іскра надії»

Книжки оцінені користувачами