You are here

Ел Джеймс

Рейтинг: 
11
День народження: 
Березень 7, 1963

Ім’я відомої на весь світ письменниці Е. Л. Джеймс звучить повністю як Еріка Леонард Джеймс. До речі, до одруження вона мала прізвище Мітчелл. Відомою письменницею вона стала відразу після написання свого першого роману за назвою «П’ятдесят відтінків сірого». Хоча якраз бути літератором жінка мріяла ще зі шкільних років, а писати почала аж у 46 років!

З’явилася на світ ця відома англійка у 1963 році на території графства Бакінгемшир. Після школи студіювала історичні науки в Кентському університеті.

Щоправда, істориком вона так і не стала. Працювати їй довелося спочатку помічницею в школі ТБ, а згодом на посаді адміністратора на телебаченні. До речі, її чоловіком став режисер. Потім було народження діток, яким довелося присвятити всю себе.

У 2009 році з прочитанням «Сутінок» Стефані Майєр, життя Ел Джеймс перевернулося з ніг на голову. На той момент вона була домогосподаркою та мала достатньо вільного часу для того, щоб, нарешті, почати займатися тим, чим хотіла все життя — писати. На просторах мережі вона починає викладати свої власні тексти — фанфік, головними мотивами якого стала сага про вампірів. Її записи почало читати відразу величезна кількість людей. І, хоча спершу за задумом авторки це мав бути аматорський твір-повторення «Сутінок», згодом він був зовсім змінений, розширений і вдало розділений на частини. Так з’явився еротичний роман «50 відтінків сірого». Його популярність зростала з кожним днем. Користуючись таким ажіотажем та нагодою, у 2011 році видавництво, родом з Австралії під назвою «Райтерз кофе шоп», пропонує письменниці закрити доступ до вільного (безкоштовного) прочитання книги та продавати електронну версію. Жінка погодилася. Незважаючи на це, популярність твору тільки зростала, до того ж, в усьому світі.

Якщо першу частину авторка офіційно (у повністю готовому вигляді) опублікувала на початку літа 2011, то вже восени з’явилася друга частина — «На п’ятдесят відтінків темніше», а на початку наступного року — третя — «На п’ятдесят відтінків світліше».

Хоча продаж тексту приносив видавництву чималі гонорари, все ж, їхній конкурент (інший видавець) зміг зацікавити їх у продажі прав на трилогію. Достеменно вартість, за яку австралійські погодилися це зробити невідома, проте зрозуміло, що це мала бути неймовірно велика сума.

Читачів тільки більшало. Величезну кількість примірників було продано на Батьківщині письменниці, а також у США. Деякі джерела повідомляють, що дохід літераторки за тиждень складав більше 1 000 000 доларів!

Книгу перекладено тридцятьма мовами світу. Близько п’ятдесяти мільйонів примірників різного формату буквально розлетілися світом.

А, починаючи від літа 2015 року, історія стосунків Ани Стіл та Крістіана Грея стала тетралогією, оскільки вийшла друком четверта частина — «50 відтінків сірого від імені Крістіана Грея».
Цього ж року за мотивами твору з’явився фільм.

Наразі літераторка працює на телебаченні. Мешкає в столиці Великобританії.

У 2012 році вона була удостоєна премії «Видавнича людина року» та отримала Національну книжкову премію. Цього ж року Ел Джеймс увійшла до сотні найбільш впливових постатей у світі (за версією журналу «Time»).

Книжки оцінені користувачами