You are here

Елізабет Гаскелл

Рейтинг: 
3
День народження: 
Вересень 29, 1810
Дата смерті: 
Листопад 12, 1865

Елізабет Гаскелл відома своїми романами у всьому світі. Життя її не було простим, оскільки довелося втратити двох найдорожчих людей — матір та сина. Майбутня письменниця, яка народилася 29 вересня 1810 року в лондонському Челсі, стала напівсиротою, проживши лише рік від свого народження. Її батько, священик, Вільям Стівенсон, вирішив, що для дівчинки дуже важливе виховання саме від жіночої статі, тому і довірив її тітці, у якої маленька Елізабет і проживала. Коли дівчинці виповнилося 13 років, її відправили здобувати освіту до школи-інтернату, яка знаходилася у місті Стредфорт-он-Ейвон.
Кохання свого життя вона зустріла у Манчестері у віці 21 року. Ним став її майбутній, єдиний чоловік — Вільям Гаскелл. Через рік після зустрічі, вони побралися, і місіс Гаскелл перебралася жити до чоловіка у Манчестер. У їхньому щасливому шлюбі народилося п’ятеро дітей. Лише один із них був хлопчиком, але сталося непоправне горе — малюк помер від скарлатини. Говорять, що саме після цієї трагедії Елізабет Гаскелл, власне, і стала на письменницький шлях. Її страхи, пов’язані з хворобою, що забрала сина пізніше будуть відчутні у романі «Дружини і дочки». Проте письменниця так і не завершила його.
Перший роман авторки отримав назву «Мері Бартон. Повість з манчестерського життя» Він є соціально спрямованим. У ньому розповідається про те, що робітничий клас бунтує. Але письменниця вміло змальовує не сам факт цього повстання, а причини, що змушують людей іти на такий ризикований вчинок, а саме, безпросвітні злидні, що тягнуть за собою голодування.
Наступний, дуже відомий і, на сьогодні, екранізований роман — «Кренфорд». Взагалі у багатьох джерелах 1853 рік вказаний датою написання. Проте це не зовсім так. Його друкували частинами, починаючи з 1851 року у журналі Ч. Діккенса «Домашнє чтиво». Кожен розділ цього твору є окремою історією про життя у тихому містечку Кренфорд. Такого міста не існує, проте, говорять, що у нього є прототип — місто Натефорд. Сама письменниця дуже добре його знала і все життя згадувала найтеплішими спогадами, бо не надто любила промисловий Манчестер. Читати книгу без посмішки просто не можливо. Вона вся просякнута добрим здоровим гумором. Як же не посміятися з одягненої корови чи кішки яка поласувала кружевом?
Роман «Рут» розповідає про юну дівчину, яку спокусив чоловік знатного походження, але ницої душі. Він покинув її, отримавши те, чого хотів. На час написання цього твору її вчинок вважався більш, ніж сороміцьким. Але біда не ходить одна, виявилося, що наслідки такої «любові» теж не забарилися — Рут виявилася вагітною. Як поставилися люди до дівчини-сироти, яка чекала на дитину? Чи знайшовся, хоч один персонаж, що підтримав її у такі невимовно тяжкі хвилини? Саме про це і йде річ у романі.
Також чудові і за написанням, і за темою та ідеєю твори: «Північ і південь» та «Шанувальники Сильвії». Уже пройшло понад півтора століття від часу їх виходу у світ, а читають їх і отримують задоволення і зараз мільйони шанувальників.
Життя Елізабет Гаскелл завершилося 1865 року у графстві Гемпшир.

Книжки оцінені користувачами