Ірена Карпа | Рецензії на книги, відгуки про прочитане, рейтинг - кращі книги

You are here

Ірена Карпа

Рейтинг: 
43
День народження: 
Грудень 8, 1980

Карпа Ірена Ігорівна — українська літераторка, співачка, журналіст та телеведуча. Ця неординарна та яскрава особистість з’явилася на світ 8 грудня 1980 року у Черкасах та після кількох переїздів її сім’я стала мешкати у Яремчому, що на Прикарпатті. Змалку Ірена виявляла себе як творчу натуру, навчалася в художній школі. Вищу освіту отримала в Національному лінгвістичному університеті в Києві, де досконало вивчила англійську та французьку мови.
Її літературна «кар’єра» тісно пов’язана з музичною. Свою першу пісню під назвою «Я чекатиму» Ірена написала у неповних 17 років. Співом займалася і навчаючись в університеті. Саме там вона познайомилася з Олегом Артимом, який входив до гурту «Фактично самі», у якому, згодом, І. Карпа стане солісткою. Вони випускатимуть альбом за альбомом та знайдуть свого слухача. Досить яскраво показала себе співачка у 2012 році, коли вона мала виступати на «розігріві» у Мерліна Менсона. Всіх вразив її образ: яскравий макіяж та розмальоване обличчя доповнила сукня із… сала!
І. Карпа писала тексти, як говорять «у шухляду». Відбувалося це так, допоки у 2001 році Олег Гнатів, який продюсував їхній гурт, що на той момент уже отримав нову назву — «Qагра», познайомив її з Іздриком. Останній був головним редактором літературного часопису «Четвер», де і були розміщені твори Ірени: «Білявчік» та «Сни Ієріхона». Пізніше авторка починає також співпрацювати з журналом «Молоко», де веде рубрику про секс під псевдонімом Соя Лось.
Перша книга письменниці «Знес Паленого» вийшла у світ у 2002 році. Далі письменниця працює дуже плідно і одну за одною друкують її нові книги. Найвідоміші: «Фройд би плакав», «Перламутрове Порно (Супермаркет самотності)», «Добло і Зло». До речі, остання книга має досить цікаву структуру: перший розділ — «Привид моєї школи» складають її розповіді з дитячих років, а другий — «Планета тьолок», у якому вміщені більш дорослі історії. До речі, критика не сприйняла відразу цей твір. Він навіть був нагороджений відзнакою негативною — «Золота бурулька». Але пізніше вона увійшла до ТОП-10 книг 2009 року.
«Перламутрове Порно (Супермаркет самотності)» (в іншому виданні назви поміняли місцями) показує подорожі головної героїні та зустрічі її з абсолютно різними людьми, навіть, можна сказати, прошарками суспільства, представниками різних країн, культур та релігій. У тому числі їй на шляху трапляються люди нетрадиційної орієнтації, наркомани та хворі на ВІЛ.
В реальному житті І. Карпа також дуже багато подорожує та веде активний спосіб життя, себе випробовує у багатьох заняттях та іпостасях. Так вона вже працювала журналістом та ведучою на багатьох українських каналах, знімалася у двох фільмах: «Аутизм» та «Компот» і навіть проводила майстер-класи з приготування їжі та з тайського масажу.
Ще письменниця досить активна у суспільно-політичному житті країни. Була однією з «майданців», часто відвідує та допомагає солдатам в АТО.
Працює Ірена Карпа на посаді першого секретаря з питань культури в посольстві України у Франції.
Одружена втретє, має двоє дітей.

Книжки оцінені користувачами