Іван Корсак | Рецензії на книги, відгуки про прочитане, рейтинг - кращі книги

You are here

Іван Корсак

Рейтинг: 
4
День народження: 
Вересень 15, 1946
Дата смерті: 
Грудень 7, 2017

Іван Феодосійович Корсак з’явився на світ у тяжкі повоєнні часи, а саме — у вересні 1946 року. За освітою він агроном та журналіст, багато років редагував різні періодичні видання. Став Заслуженим журналістом України. Входив до складу Ради Національної спілки письменників України та до редакційної колегії «Літературної України». Крім цього, дуже активно все життя займався письменницькою діяльністю. До того ж він писав не просто художні твори, а романи, повісті та оповідання на історичну тематику. Хоча істориком за професією він не був, та був за покликанням. До того ж ці твори у деяких фактах, як того і потребує історичне висвітлення, спирається на документальні дані. Але, хоча майже всі герої творів — постаті реальні, це не значить, що ці твори сухі та не цікаві. Аж ніяк! Читаються вони легко і захоплюють, адже письменник має здатність створювати інтригу, яку читачеві стає просто необхідно розгадати.
Найвідоміша книга Івана Корсака — «Імена твої, Україно». Річ у тому, що з часом деякі імена губляться, забуваються, особливо це відбувається, коли людина виїхала за територію країни, чи просто її заслуги забуті. Саме про такі історично важливі постаті, тим чи іншим чином пов’язані з Україною, писав у цій книзі автор. Ця розповідь не ведеться з пафосом та вихвалянням. Ні, проте і ми — українці й весь світ, все ж, мусить пам’ятати ті славні імена, які взяли свій початок на нашій землі та принесли користь цілому світу. Адже, так вже сталося, що історична несправедливість є, оскільки українська історія страждала неодноразово від різних причин та людей, і з цим треба щось робити.
Творчий доробок письменника досить великий. Одні з найвідоміших творів: «Мисливці за маревом», «Немиричів ключ», а також останні його твори — «Ярославів Вал» та «За серпанком, загадковим серпанком».
Твори автора перекладені на 6 мов світу, отже його бажання здійснене — про історію України та про її неперевершених синів та дочок читають у світі.
Письменник став Лауреатом багатьох національних та міжнародних премій, отримував медалі та ордени за свою роботу у сфері історії та літератури.
Іван Корсак був взагалі людиною, яка була розвинена гармонійно і різнобічно. Крім усіх свої вищеназваних захоплень та умінь, І. Корсак ще мав талант до музики та віршування і навіть випустив диск, на якому він виконував власні пісні, вірші до яких також написав сам.
Помер І. Корсак 7 грудня 2017 року у Луцьку.

Книжки оцінені користувачами