Кузьма Скрябін | Рецензії на книги, відгуки про прочитане, рейтинг - кращі книги

You are here

Кузьма Скрябін

Рейтинг: 
6
День народження: 
Серпень 17, 1968
Дата смерті: 
Лютий 2, 2015

Псевдонім: Кузьма Скрябін
Справжнє Імя та Прізвище: Андрій Кузьменко
актор, продюсер, письменник, співак, телеведучий
Вік: 46 років
Дата смерті 2 лютого 2015 р.
Місце народження: Самбір, Україна
Зріст: 191
Сімейний стан: був одружений

Біографія

Андрій Кузьменко, більш відомий як Кузьма Скрябін, засновник однойменного музичного колективу, вважається основоположником українського поп-року. Волею випадку Андрій потрапив в музику, відвідував ненависну музичну школу, а в дорослому віці, збирав десятитисячні концертні майданчики своїми піснями.

Дитинство і юність

Андрій Вікторович Кузьменко (відомий під псевдонімом Кузьма Скрябін) народився 17 серпня 1968 року в місті Самбір Львівської області України на березі Дністра. Мама хлопчика, Ольга Михайлівна, працювала викладачем музики, а за часів студентства збирала фольклор по навколишніх селах. Після закінчення педагогічного інституту в Дрогобичі Ольга Михайлівна створила дитячий народний ансамбль, який виконував пісні, які записувала на старий касетний магнітофон.

А Віктор Кузьмич ще в юності отримав серйозну спеціальність і працював інженером на заводі, пов'язаному з хімічною промисловістю. Сім'ю Кузьменко завжди зв'язувала загальна творча жилка. Коли Андрію виповнилося 20 років, сім'я захопилася виготовленням глиняних дзвіночків, які потім розписували народними візерунками. Це цікаве ремесло сім'я перейняла у литовців після туристичної поїздки в Вільнюс.

Усвідомлюючи важливість вивчення іноземних мов, батьки віддали сина в школу з акцентом на англійську мову. Одночасно маленький Андрій вчився грі на фортепіано в музичній школі - бо мати наполягла. Самого хлопчика музика абсолютно не цікавила.

Першим кроком до блискучої музичної кар'єри стала щаслива випадковість. Андрій якось почув лунаючу з динаміків пісню «Lady Madonna», тоді ще не знаючи, що виконують її легендарні The Beatles. Хлопчику настільки сподобалася мелодія, що він вирізав зі шматка фанери гітару, намалював струни й «грав» на ній улюблену мелодію. А пізніше Андрій спробував зіграти музику на фортепіано. Здивувавшись власним успіхам, хлопчик почав складати авторську музику.

Незабаром сім'я переїхала в невелике містечко Новояворівськ. Там Андрій закінчував школу все з тим же поглибленим вивченням англійської, продовжував освоювати гру на фортепіано і почав відвідувати спортивну школу. Там майбутній співак заробив і підтвердив звання КМС з біатлону. У вільний час хлопець захоплювався волейболом і плавав в басейні.

У підлітковому віці Андрій, вільно говорив по-польськи, з задоволенням слухав радіостанції з Польщі. Той період співак пізніше згадував в тексті пісні «Старі фотографії». Сам Скрябін згадував в інтерв'ю, що в період комунізму польські радіостанції служили молоді вікном у зовнішній світ. Щоб почути в динаміках рок-музику, Андрій з друзями часто залазили на дах 9-поверхівки, де було менше перешкод в ефірі.

З огляду на модні тенденції польської музики, в середині 1980-х років Андрій серйозно захопився панк-роком, який згодом трансформувався в нью-вейв. Проте, пов'язувати з музикою життя Кузьменко тоді ще не планував. Отримавши атестат про повну загальну середню (повну) загальну освіту, Андрій вирушив до Львова вступати до медичного. Його приваблювала кар'єра невропатолога. Але з медициною в Андрія не склалося - у Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького молодий чоловік не потрапив.

Засмучений Андрій пішов вчитися в училище, де освоїв спеціальність штукатура. Але прощатися з мрією про медицину цілеспрямований Кузьменко не хотів і після училища все-таки вступив до Петрозаводського Державного Університету на медичний факультет. Закінчивши 1 курс, Андрій пішов в армію, а потім перевівся до Львова, де й отримав диплом стоматолога.

Музика

Музична кар'єра Андрія Кузьменка почалася зі знайомства з Ігорем Яцишином. Хлопці створили дует «Ланцюгова реакція», який виконував пісні в стилі панк-року. Тексти пісень писав в основному сам Андрій. Часто він писав слова англійською мовою, а потім вже перекладав їх на українську.

За короткий період часу Андрій виступав у складі ще 4 початківців музичних колективів, де виступав в ролі вокаліста, гітариста, автора пісень і композитора. Паралельно Андрій виступав на експериментальних сценах і в якості сольного виконавця. У вільний від музики час молодий чоловік часто подорожував по Європі - відвідував Польщу, Німеччину.

Створення групи «Скрябін» в першому її складі датується червнем 1989 року. Тоді Андрій з Ростиславом Домішевським (гітара, автор текстів і музики), Сергієм Герою (клавішні), Ігорем Яцишиним (ударник) та Олександром Скрябіним (звукорежисер) створили групу «Скрябін», особою і серцем якої став сам Андрій Кузьменко.

Першим альбомом колективу стала англо-українська платівка «Чуєш Біль», яка зараз вважається втраченою. Тоді ж, в 1989 році, хлопці зняли перший у своїй творчій біографії кліп на заголовну композицію альбому. Назва групи народилася вже після виходу у світ першого альбому і ніяк не пов'язане з композитором Олександром Миколайовичем Скрябіним. Група названа на честь її члена - тезки композитора.

Перший концерт молодого гурту пройшов в 1991 році перед військовослужбовцями, які сприйняли хлопців досить байдуже. Серйозна робота у «Скрябіна» почалася в 1992 році після укладення контракту з продюсерським центром. Але і тут музикантам не пощастило. Центр незабаром закрився, а альбом, над яким вони працювали, залишився існувати лише у віртуальному просторі.
Тільки переїзд до Києва і вихід у світ альбому «Птахи» в 1995 році нарешті принесли популярність «Скрябіну». Пісні з цієї платівки істотно відрізнялися від попередніх робіт музикантів, вони стали молодіжними та танцювальними.

Творчість Кузьми Скрябіна поступово набирало популярність, хоча сольних концертів хлопці поки не давали, але вже виступали «на розігріві» в інших визнаних зірок українського шоу-бізнесу. А сам Андрій несподівано для себе став телевізійним ведучим.

Справжній фурор в українській музиці справив альбом «Казки», що вийшов в 1997 році. У травні того ж року відбувся перший сольний концерт групи, після якого «Скрябін» зайняла своє місце в українському шоу-бізнесі. Хлопців не раз визнавали кращим гуртом, а їхні альбоми розходилися мільйонними тиражами.

У 2000 році всередині групи почалися конфлікти. Знову змінився стиль групи, подальші альбоми записувалися в стилі поп-рок, а тексти пісень щедро присмачують цинічним гумором і глузуванням.

З 2002 року група тісно співпрацює з політичними силами. Так альбом «Озимі люди» виходить за підтримки виборчого блоку «Команда озимого покоління», тоді ж Рой Домішевський пішов з колективу, а через рік пішов і ще один член - Шура.

Восени 2004 року в ході політичних подій на Україні хлопці з першого складу «Скрябіна» остаточно розірвали стосунки (включаючи дружні). А в листопаді 2007 року і сам Кузьма Скрябін замислюється про сольну кар'єру поза колективом. У період з 2007 по 2015 група випустила ще 4 альбоми, досить різноманітні за настроєм і звучанням.

Особисте життя

У 1994 році Андрій одружився з дівчиною з паралельного класу Світланою Бабійчук, а через 3 роки у пари народилася дочка, яку назвали Марія-Барбара. Друге ім'я дівчинці дав батько у зв'язку з тим, що обожнював творчість Барбари Брильської. Андрій не раз підкреслював у інтерв'ю зовнішню схожість дочки з його улюбленою актрисою.

У вільний час Андрій любив подорожувати: об'їздивши з дружиною півсвіту, співак відобразив це в тексті пісні «Місця щасливих людей». Крім того, співак любив читати, поважав філософію і часто насичував філософським змістом пісні, наприклад, «Люди як кораблі».

Смерть Кузьми Скрябіна

У лютому 2015-го року в Кривому Розі Кузьма давав концерт, присвячений ювілею групи. А вранці 2 лютого на трасі, що веде з Кривого рогу до Києва, сталася аварія. Андрій Кузьменко, який перебував за кермом автомобіля, помер на місці події. Причиною смерті стали отримані травми. 5 лютого у Львові відбувся похорон співака.

Бібліографія

2006 - Я, Побєда і Берлін
2006 - Місто, в якому не ходять гроші
2014 - Я, Паштєт і Армія
2015 - Я, Шонік і Шпіцберген
2016 - Поезії
К'юр, Крим і Я (не закінчена)

Книжки оцінені користувачами