You are here

Марі-Бернадетт Дюпюї

Рейтинг: 
4
День народження: 
Жовтень 30, 1952

Біографія

Марі-Бернадетт Дюпюї — французька письменниця

Місце народження: Ангулем, Франція

Дитинство

Марі-Бернадетт народилася в прекрасному місті Ангулем з старовинними вуличками та провела прекрасне дитинство, прикрашене ласкою своєї матері Рені і тітки Ґабріель - «свого ангела-охоронця». Проте, дівчинка гостро відчувала відсутність батька, військового за професією.
Бувши підлітком, вона зацікавилася питаннями сімейної генеалогії. Її прабабуся (судячи за деякими даними) походила з дуже знатного роду, а чоловік прабабусі належав до родини, що жила в замку château d`Azay-le-Rideau в Touraine. Яка прекрасна інформація для роздумів і мрій! Без сумніву, саме на цей час припадає початок її любові до різних розповідей, які слухають і вигадують заради того, щоб втекти від дійсності, щоб побачити різноманітність життя. У більшості випадків цього буває цілком достатньо, щоб стати письменником.
І ось одного разу жителі департаменту Шаранта, потім Франція, а потім і інші європейські країни відкриють для себе Марі-Бернадетт Дюпюї завдяки її першим книгам на найрізноманітніші теми: про Sissi й Lady Diana, а також Katia Dolgorouky, Astrid, Королеву Бельгії, її сина короля Baudouin.
Що стосується її першої книги про Sissi, Марі-Бернадетт охоче розповідає про дивовижний збіг обставин, в результаті яких вона написала цю книгу. Спочатку вона вважала, що її любов до марень дісталася їй від матері, яка розповідала дивовижні історії, серед яких була розповідь про Єлизавету Австрійську. Зачарована Марі-Бернадетт роздобула портрет цієї загадкової правительки, на якому вона була зображена зі скуйовдженим волоссям, посипаним зірками. Він став її талісманом, котра супроводжувала дівчинку все її дитинство.

Література

З початку своєї письменницької кар'єри мадам Дюпюї опублікувала близько тридцяти книг, багато з яких є детективами. Крім роботи письменниці, Марі-Бернадетт Дюпюї (МБД, як підписує вона свої книги) займається редакторською діяльностю і видає журнал Promenades, в якому підкреслює надбання свого департаменту. Книга L'Orpheline du Bois des Loups, опублікована видавництвом, Éditions JCL у 2002 р. — її перший роман, опублікований в Канаді.
З того часу вийшли також її книги:: L`Amour écorché (2003 рік), потім, в березні 2004 р, Les Enfants du Pas du Loup, а у вересні - Le Chant de l`Océan. У 2005 р вона опублікувала книгу Le Refuge aux roses - історію любові сильнішої, ніж смерть. Кілька місяців по тому, завдяки невтомному перу Марі-Бернадетт Дюпюї, з'явилася книга La Demoiselle des Bories, довгоочікуване продовження L`Orpheline du Bois des Loups. У серпні 2006 р на ринок вийшла книга Le Cachot de Hautefaille. Її наступна книга, Le Val de l`espoir, стосується проблеми, властивій нашій епосі, — згубних наслідків вживання наркотиків.
Починаючи з літа 2007 р мадам Дюпюї представляє нам сагу в декількох томах, за першим з яких, Le Moulin du loup, майже відразу ж постало наступне, Le Chemin des falaises, а потім і третій, Les Tristes Noces, - на самому початку весни 2008 року Кілька місяців по тому, восени 2008 р, був опублікований роман «Сирітка» - дивовижна історія Ерміни, дівчата з прекрасним голосом, що живе в мальовничому селищі Val-Jalbert на березі озера Lac-Saint-Jean на початку попереднього століття.
Одночасно з цим, на початку зими 2009 р автор публікує четвертий том своєї серії, La Grotte aux fées. Тим часом мадам Дюпюї представляє канадським читачам довгоочікуване продовження Le Rossignol de Val-Jalbert, події якого як і раніше розгортаються в краю Lac-Saint-Jean. І, нарешті, взимку 2010 року була опублікована її книга Les Fiancés du Rhin - дивовижна історія кохання француженки та німця під час Другої Світової Війни. Також на початку 2010 р була видана п'ята, остаточний книга її серії про сім'ю Roy, Les Ravages de la passion.

Бібліографія

2011 Сирітка
2011 Донечка
2012 Сирітка. Ніжна душа
2012 Сирітка. Дихання вітру
2012 Донечка. Повернення
2013 Янголятко
2014 Янголятко. Час любити
2014 Сирітка. В долонях долі
2015 Сирітка. Розплата за минуле

Книжки оцінені користувачами