Маркус Зузак | Рецензії на книги, відгуки про прочитане, рейтинг - кращі книги

You are here

Маркус Зузак

Рейтинг: 
3
День народження: 
Червень 23, 1975

Маркус Франк Зузак народився 23 червня 1975 року - австралійський письменник, який прославився завдяки романам для підлітків «Крадійка книжок» і «Я - посланець», які стали міжнародними бестселерами. У 2014 року Зузак виграв щорічну премію Маргарет Едвардс за внесок в розвиток якісної літератури для юнацтва, опублікованій в США.

Маркус Зузак народився в Сіднеї. Його мати родом з Німеччини, а батько - з Австрії. Вони емігрували в Австралію в кінці 1950-х. Маркус молодший з чотирьох дітей в сім'ї. Він закінчив середню школу в Енгадині, а потім ненадовго повернувся туди, щоб викладати англійську мову паралельно з літературною творчістю. Зузак вивчав англійську мову та історію в університеті Нового Південного Уельсу, який закінчив зі ступенем бакалавра мистецтв.

Маркус Зузак є автором шести книг. Три його перші романи, випущені в період між 1999 і 2001, були опубліковані на міжнародному рівні й отримали ряд нагород. Роман «Я - посланець», опублікований у 2002 році, був відзначений премією Книга року CBC і літературною премією NSW в номінації Новинка 2003, а також був відзначений в конкурсі Printz в США.

«Крадійка книжок» був опублікований у 2005 році та переведений на більш ніж 30 мов. Роман був тепло сприйнятий як критиками, так і простими читачами і зібрав цілий урожай нагород в Австралії та за її межами. Роман «Крадійка книжок» лідирував в топі продажів Amazon.com і списку бестселерів «Нью-Йорк Таймс». Книга виходила в лідери продажів у Великобританії, Іспанії, Ізраїлі, Південній Кореї, Бразилії, Ірландії та на Тайвані. Роман екранізований у 2013 році.

Особисте життя Маркуса Зузака

Маркус одружений, має доньку. З особиситих хоббі відзначає серфінг та сімейний перегляд фільмів.

Бібліографія

Серія з трьох книг:
- 1999 — «Андердоґ»;
- 2000 — «Боротьба з Рубеном Вульфом»
- 2001 — «Коли пси забрешуть»/«Здобути дівчину»

2002 — «Я — посланець»;
2005 — «Крадійка книжок»;
2018 — «Глиняний міст».

Книжки оцінені користувачами