Марина Дяченко | Рецензії на книги, відгуки про прочитане, рейтинг - кращі книги

You are here

Марина Дяченко

Рейтинг: 
19
День народження: 
Січень 23, 1968

Марина Дяченко народилася 23 січня 1968 року у Києві. Дівоче прізвище письменниці — Ширшова. Батьки письменниці — вчителька і вчений. Дівчинка вчилася на відмінно, в дитинстві багато хворіла (основною проблемою була короткозорість, що заважала вдаватися до улюбленого заняття - читання) і захоплювалася водним видом спорту - веслування на байдарці.

Сім'я Марини була музичною, що не дивно, оскільки мама Галина Олексіївна закінчила консерваторію. Батько Юрій Михайлович став завідувачем відділу Інституту фізики напівпровідників. Перші твори Марина склала раніше, ніж навчилася писати - це були казковий трилер і детектив. Дівчинка вигадувала собі уявних друзів, розігрувала з ними діалоги й сценки, а після закінчення школи вступила до театрального інституту.

Закінчення навчання збіглося з розвалом СРСР. Україна стала незалежною державою, і молода актриса, яка раніше говорила тільки російською, опанувала українську в такій мірі, що перемогла на конкурсі читців, а згодом стала викладачем української сценічної мови. Театральна кар'єра розвивалася успішно, але юна артистка Ширшова ставилася до себе дуже критично і вимогливо.

Подружжя Марина і Сергій Дяченко

Подружжя Марина і Сергій Дяченко — уродженці Києва, спільно створюють книги українською та російською мовами. Письменники називають фантастику спростуванням застарілих догм, а реалізм — рабським нашийником. Співавтори неохоче дають інтерв'ю і діляться подробицями особистого життя, оберігаючи сімейно-творчий тандем від зовнішнього втручання.

Співавтори Дяченко - володарі премій імені братів Стругацьких, імені Кіра Буличова, премії «Аеліта». На конгресі письменників-фантастів у 2008 році роман подружжя «Vita nostra» - перший том із трилогії «Метаморфози», до якої також увійшли твори «Цифровий» і «Мігрант», названий кращою фантастичною книгою початку 21-го століття.

Документальна стрічка «The will of Victory (A Doc Opera)», знята за сценарієм Марини та Сергія, - номінант на премію «Оскар».

У 2018 році книга "Vita nostra» увійшла в кілька американських топових рейтингів, що з перекладеною літературою в США буває дуже рідко. У 2019 на книжковому ринку з'явився новий роман подружжя «Промінь», в якому перетинаються дві сюжетні лінії - земних колоністів, що застрягли на застарілому космічному кораблі на «курячих доріжках» Всесвіту, і квартету тінейджерів, покликаного вирішити долю астронавтів.

Бібліографія

1994 - «Сторож»
1996 - «Ритуал»
1996 - «Шрам»
1997 - «Відьмине століття»
1997 - «Наступник»
1997 - «Скрут»
1998 - «Печера»
1999 - «Армагед-дім»
1999 - «Рубіж»
2000 - «Зелена карта»
2002-2008 - «Казки для Стаськи»
2005 - «Пентакль»
2007 - «Vita Nostra»
2009 - «Цифровий, або Brevis est»
2010 - «Мігрант, або Brevi finietur»
2011 - «Одержима»
2013 - "Темний світ. Рівновага»
2019 - «Промінь»

Книжки оцінені користувачами