Мирослав Дочинець | Рецензії на книги, відгуки про прочитане, рейтинг - кращі книги

You are here

Мирослав Дочинець

Рейтинг: 
1
День народження: 
Вересень 3, 1959

Мирослав Іванович Дочинець є відомим українським прозаїком, публіцистом, філософом та журналістом. Народився автор 3-го вересня 1959-го року в Хусті — місті, що в Закарпатській області.

Його ім’я є одним з провідних в сучасній українській літературі — він належить до найпопулярніших літераторів сьогодення.

Мати та батько Мирослава Дочинця працювали на освітній ниві. Подружжя педагогів змогло вплинути на сина та привити йому прихильність до рідної мови. Ще в шість років хлопчик, чи то почав мріяти, чи то твердо вирішив про те, що попереду його чекає професія письменника. Та це були не прості фантазії малого хлопчини. Він дійсно почав писати перші твори, і вже шестикласник Мирослав Дочинець міг похвалитися тим, результати його творчих діянь бере до друку шкільне видання. Будучи ж дев’ятикласником, Мирослав став переможцем літературного конкурсу юних письменників.

Після закінчення школи хлопця зараховує до числа студентів Львівський університет імені І. Франка. Навчається майбутній письменник на факультеті журналістики. За студентських часів юнак був активним гуртківцем літературних угрупувань, таких як студія «Франкова кузня» тощо. Також Мирослав пробував свої сили в редакторській роботі університетських видань: «За радянську науку» та «Джерела».

Професійно ступив на журналістську ниву майбутній письменник 1982-го року. Його першим робочим місцем стала газета «Молодь Закарпаття».

1990-го року він відкриває власну газету демократичного характеру «Новини Мукачева». Свого часу вона була надзвичайно популярною. Одночасно Мирослав Іванович працював на посаді власного кореспондента у виданнях «Карпатський край», «Срібна земля» та «Фест». Письменницька діяльність автора теж кипіла. Його твори виходили друком на сторінках різних часописів як республіканського, так і всесоюзного рівнів.

1998-го року Мирославом Дочинцем було засноване видавництво «Карпатська вежа», в якому він обійняв посади головного редактора та директора. Його видавництво видало сотні творів різних письменників.

Літературний доробок та твори Мирослава Дочинця

Вісімдесяті роки були періодом, в який Мирослав Дочинець став відомим як молодий та перспективний автор. З-під його пера вийшло більше двох десятків книг: «Світован», «Хліб і шоколад», «Місячна роса» і т. д. Переважна частина його творів — це всеукраїнські бестселери.

«Многії літа. Благії літа» — напевно, найбільш популярна книжка Мирослава Дочинця. В ній дідусь, який має за плечима 104 роки прожитого життя, залишає поради, з яких наступні покоління зможуть дізнатися, що треба робити, аби життя вдалося довгим, здоровим та щасливим. Ця книга належить до ТОПу найбільш популярних творів українських авторів за рейтингом «Книга року-2010». Також читачам неабияк полюбилися книги Мирослава Дочинця, які мають «неписане» об’єднавче ім’я — «три духовні брати»: «Вічник. Сповідь на перевалі духу», «Криничар» і «Горянин. Води господніх русел».

Також чоловік є ще й дитячим письменником. Улюбленими книгами маленьких читачів стали «Бранець Чорного Лісу», «Напутні дари — для дітвори» та інші.

Прозові твори автора вже читають за межами України. Лондонський студентський театр поставив п’єсу за мотивами роману «Вічник». Твори письменника вже перекладені іноземними мовами, такими як російська, англійська, польська, словацька, італійська та японська. Творчий доробок Мирослава Дочинця насичений влучними висловами, яскравими образами та життєвими премудростями, що і робить його все більш популярним.

Мирослав Дочинець має чималу родину: дружину, дітей та онуків, тож зовсім не дивно, що чоловік побудував не один будинок, а цілих два — перший для життя, а інший — для творчих діянь та зустрічей із найріднішими.

Книжки оцінені користувачами