Ольга Токарчук | Рецензії на книги, відгуки про прочитане, рейтинг - кращі книги

You are here

Ольга Токарчук

Рейтинг: 
1
День народження: 
Січень 29, 1962

Ольга Токарчук є польською письменницею-романісткою, поеткою, лауреаткою Нобелівської премії з літератури, есеїсткою, сценаристкою, психологинею. Їй вдалося отримати світову славу після виходу романа-бестселлера «Бігуни».

Біографічні відомості про Ольгу Токарчук

Народилася письменниця 29 січня 1962-го року. Виросла в місті Сулехув. Мати й батько дівчинки займалися викладацькою діяльністю. Мешкали вони на території старовинного замку, наповненого таємницями та слідами культури німців. Ольга Токарчук має українське коріння — одна з її бабусь — українка.

За студентських часів займалася волонтерською діяльністю і працювала із психічнохворими пацієнтами. Варшавський університет жінка закінчила 1985-го року. Молодого спеціаліста взяла на роботу клініка міста Валбжих на посаду психотерапевта.

Невдовзі лікарка починає писати й після кількарічної роботи в лікарні приймає рішення звільнитися і зосередитися повністю на письменницькій діяльності.

Певний період Ольга Токарчук мешкала на території маленького хутора, що межував з кодоном Чехії. Декілька разів змінює місце проживання. Потім літераторка переїздить у Вроцлав. Там вона працює в штаті ліволіберального журналу «Політична критика». На сьогоднішній день авторка не тільки не покидає літературної діяльності, а й читає курс з майстерності написання прозових творів студентам Ягеллонського університету в Кракові.

Жінка має сина. Також літераторка обожнює читати.

Літературна діяльність

Головним письменницьким принципом Ольги Токарчук є вислів «пиши те, що пишеться». Тобто літераторка переконана, що створення літературного твору має бути природним, плинним, а не натягнутим, коли ти не впевнений, чи достатньо маєш задумів для того чи того тексту, коли ти «витягуєш» слова.

Вперше опублікованими творами Ольги Токарчук стали оповідання «Мої друзі» та «Різдво вбиває рибу», які взяв до друку молодіжний журнал «Прямо» 1979-го року. Для публікації жінка обрала собі псевдонім Наташа Бородіна. Через десять років опісля була видрукувана перша поетична збірка Ольги Токарчук — ««Miasta w lustrac».
1993-го року вийшов друком перший роман авторки за назвою «Шлях людей книги».

На сьогоднішній день Ольга Токарчук всесвітньовідома письменниця, лауреатка нобелівської премії з літератури, її творчий доробок перекладений на велику кількість мов різних куточків світу.

Літераторка була удостоєна великої кількості літературних премій., таких, як Букерівська премія, премія фонду Костельських та багато інших.

Найбільш відомими творами є: «Бігуни», «Дім денний/дім нічний», «Правік та інші часи». Останньою на сьогодні вийшла друком книга «Дивовижні історії».

Ольга Токарчук є співорганізаторкою Фестивалю оповідання, на якому письменники з різних країн мають змогу представити власні літературні доробки в малій прозі. Від 2008-го року проводить уроки з творчого письма для студентів Опольського університету. Є членом редакційної колегії жур. «Політична критика».

Книжки оцінені користувачами