You are here

Райчел Мід

Рейтинг: 
4
День народження: 
Листопад 12, 1976

RICHELLE MEAD - письменниця

Знак зодіаку: Скорпіон

Вік: 43 роки

Місце народження: Мічиган, США

Сімейний стан: заміжня

Біографія

Впродовж останнього десятиріччя в читацькому середовищі спостерігається потяг до творів, написаних в жанрі міського фентезі. Основною аудиторією таких книг є молодь, тому й персонажі міського фентезі - найчастіше хлопці й дівчата у віці від 16 до 25 років (якщо, звичайно, це не вампіри, які живуть уже третю сотню років, але зберегли свій юний вигляд). Особливо досягла успіху в цьому жанрі американська письменниця Райчел Мід.

Дитинство і юність

Народилася Райчел 12 листопада 1976 року. Сталося це в штаті Мічиган (США), де і пройшли ранні роки дівчини. Ще в шкільні роки Мід полюбила книги. Поки її однокласниці читали повісті про любов, Райчел вивчала фоліанти, в яких йшлося про пригоди міфічних богів і героїв або легенди Середньовіччя.

Після закінчення школи дівчина вступила до Університету Мічигану, після закінчення якого отримала ступінь бакалавра гуманітарних наук. Після цього Мід закінчила Західний Мічиганський університет, в якому провчилася на магістра порівняльного релігієзнавства. Але і цього Райчел було мало. Вона вирішила закінчити ще один виш, але вже за межами рідного штату, - Університет Вашингтона. Навчання в цьому навчальному закладі дівчина теж пройшла до кінця, ставши дипломованим педагогом.

Після закінчення столичного вишу Райчел все-таки вирішила працювати за останньою отриманою спеціальністю, влаштувавшись в школу викладачем соціології та англійської мови.
До того моменту любов Мід до читання не згасла, а навпаки - тільки посилилася. Оскільки цікавих для Райчел книг з роками стало потрапляти все менше, то вона вирішила послухати пораду Клайва Стейплз Льюїса - творця саги про Нарнію - і написати книгу, яка б сподобалася їй самій. Так на світ з'явився «Блюз суккуба», також відомий як «Полеглий ангел».

Література

«Блюз суккуба» був надрукований і випущений видавництвом Kensington Books у 2007 році. Отримавши на руки гонорар, Рейчел зрозуміла, що зможе заробляти на життя, займаючись улюбленими справами, і пішла з роботи. У тому ж 2007 році Мід написала та опублікувала другу книгу із циклу про Джорджину Кінкейд «Голод суккуба» і першу з серії «Академія вампірів» - «Мисливці та жертви».

У наступному році Рейчел випустила вже шість книг - «Голод демонів» і «Сни суккуба» (третя і четверта частина циклу про Джорджину Кінкейд), «Крижаний укус» і «Поцілунок темряви» (друга і третя частина циклу «Академія вампірів»), «Дитя бурі» (перша частина циклу «Чорний лебідь») і «Безсмертні» (позацикловий роман).

2009 рік був менш продуктивним - Мід написала «Криваві обіцянки» (четверта частина «Академії вампірів») і «Тернову королеву» (друга частина циклу «Чорний лебідь»), за яку отримала премію PEARL Awards.

У 2010 році Райчел надолужила згаяне, видавши «Лють суккуба» і «Тінь суккуба» (п'ята і шоста частина циклу про Джорджину Кінкейд), «Кайдани для примари» і «Остання жертва» (п'ята і шоста частина «Академії вампірів»), а також «Поцілунок з пекла. Сонячне світло» (позацикловий роман). Також в цьому році Мід була нагороджена премією Goodriders Choice Awards за «Тінь суккуба».
Роком пізніше вийшли книги «Викриття суккуба» (сьома книга про Джорджину Кінкейд), «Залізна корона» (третя частина циклу «Чорний лебідь») і «Принцеса по крові» (перша частина циклу «Кровні тенета»), за яку Мід знову отримала премію Goodriders Choice Awards.

У 2012 році Райчел випустила всього три книги - «Тінь вершника» (четверта частина циклу «Чорний лебідь»), «Золота лілія» (друга частина циклу «Кровні узи») «Повернення додому» (позацикловий роман).

Не стала письменниця порушувати традицію «три книги на рік» і у 2013 році, випустивши у світ «Чари індиго» і «Полум'яне серце» (третя і четверта частини «кровних тенет»), а також «Присягу істинної валькірії» (перша частина циклу «Епоха Ікс»), за яку отримала премію Romantic Times Reviewers` Choice Best Book Awards.

У 2014 році традиція була порушена - Мід випустила тільки «Полум'яні тіні» (п'ята частина циклу «Кровні узи») і «Гнів істинної валькірії» (друга частина «Епохи Ікс»). Пояснювалося це тим, що Райчел була залучена в написанні сценарію для екранізації «Мисливці та жертви».

Фільм «Академія вампірів», знятий режисером Марком Уотерсом («Чумова п'ятниця», «Між небом і землею», «Привиди колишніх подружок»), повинен був стати першим в однойменній кінофраншизі.

Але навіть не дивлячись на участь таких зірок кіно, як Габріель Бірн, Ольга Куриленко, Данило Козловський і Камерон Монахен, картина не створила належного резонансу, і розробку сиквела відклали на кращі часи.

У 2015 році Райчел Мід видає «Рубінове кільце» (шоста частина «кровних тенет») і «Безмовну» (позацикловий роман).

Особисте життя

Про особисте життя письменника відомо мало - в 2009 році Мід вийшла заміж за хлопця , на ім'я Джей, від якого у неї двоє синів. З 2011 року проживає зі своєю сім'єю в Сіетлі - місті на північному заході штату Вашингтон.

«Автор книг. Рудоволоса. Скорпіон. Я живу у світі чарівництва, дотепних жартів і жінок, здатних дати здачу », - так описує себе Райчел на своїй сторінці в «Твіттер».

У вільний від роботи час любить дивитися телепередачі, подорожувати, оновлювати гардероб і робити інші приємні душі й тіла покупки в великих торгових комплексах. Ну і, звичайно ж, читати.
Райчел зве себе завзятою кофеманкою і сторонницею нічного способу життя.

Райчел Мід зараз

В травні 2017 року вирушила в тур по країні з презентацією нової книги - «Скарб півночі». 24 вересня 2017 року Райчел провела останню на цю мить зустріч з шанувальниками в нью-йоркському кафе Barnes & Noble, про що поділилася з шанувальниками в «Твіттері».

У теперішній час Мід працює над другою і третьою книгами з серії «Блискучий двір», розпочатими у 2016 році. Також до виходу готується «Око Андромеди» - третя книга з серії «Епоха Ікс».

Бібліографія

2007 рік - «Блюз суккуба»
2007 рік - «Голод суккуба»
2007 рік - «Мисливці та жертви»
2008 рік - «Голод демонів»
2008 рік - «Сни суккуба»
2008 рік - «Крижаний укус»
2008 рік - «Поцілунок темряви»
2008 рік - «Безсмертні»
2009 рік - «Криваві обіцянки»
2009 рік - «Тернова королева»
2010 рік - «Лють суккуба»
2010 рік - «Тінь суккуба»
2010 рік - «Кайдани для примари»
2010 рік - «Остання жертва»
2010 рік - «Поцілунок з пекла. Сонячне світло»
2011 рік - «Викриття суккуба»
2011 рік - «Залізна корона»
2011 рік - «Принцеса по крові»
2012 рік - «Золота лілія»
2012 рік - «Тінь вершника»
2012 рік - «Повернення додому»
2013 рік - «Чари Індіго»
2013 рік - «Полум'яне серце»
2013 рік - «Присяга істинної валькірії»
2014 рік - «Полум'яні тіні»
2014 рік - «Гнів істинної валькірії»
2015 рік - «Рубінове кільце»
2015 рік - «Мовчазна»
2016 рік - «Блискучий двір»
2017 рік - «Скарб півночі»

Книжки оцінені користувачами