Раїса Іванченко | Рецензії на книги, відгуки про прочитане, рейтинг - кращі книги

You are here

Раїса Іванченко

Рейтинг: 
4
День народження: 
Листопад 30, 1934

Раїса Петрівна Іванченко з’явилася на світ 30-го листопада 1934-го року в містечку Гуляйполе, що в Запорізькій області. Насправді прізвище, яке вона отримала, народившись — Картель. Іванченко — материне прізвище, взяте за псевдонім. За чоловіком прізвище літераторки — Іванова.

У 1957 році Раїса завершила навчання на історичному факультеті в Київському університеті. Працювала у сфері журналістики: невеликий проміжок часу обіймала посаду завідуючою інформаційним відділом в газеті «Молодь України». А з осені 1957-го року стала працювати на Українському радіо (редактором). Пізніше жінка знову повернулася до навчання і вже в 1967-му завершила своє здобуття освіти в аспірантурі рідної альма-матер. В тому ж році жінка захистилася. В її дисертації йшлося про Михайла Драгоманова. До слова, написана авторкою повість «Передчуття весни» та роман «Клятва» розповідають саме про життєвий та творчий шлях М. Драгоманова. Ці твори були «неугодними» партії, за що Раїсу Іванченко нещадно розкритикували.
Після захисту дисертаційної роботи письменниця починає працювати у викладацькому складі Київського університету — асистентом, старшим викладачем, доцентом кафедри історії України, через певний проміжок часу жінка змінила кафедру на кафедру історії народів Росії (де працювала до 1993-го року).

Потім перейшла працювати до нинішнього Київського національного університету культури та мистецтв (на той момент навчальний заклад носив іншу назву). Тут в 1996-му році жінка отримала звання професора. В цьому ж році знову змінює місце роботи й переходить в Київський міжнародний університет.

Від 1998-го року займає пост голови у благодійному братстві св. княгині Ольги.

Раїса Іванченко любить малювати та вирощує томати.

Творча діяльність

Друкуватися авторка почала від 1957-го року.

З-під її пера вийшли наступні книги:

«Клятва»;
«Любити не просто»;
«Не розминайся із собою»;
«Гнів Перуна»;
«Зрада, або Як стати володарем»;
«Отрута для княгині».

Останні чотири книги пов’язані між собою та складають тетралогію, за яку авторка отримала Шевченківську премію в 1996-му році.

Декілька її творів вийшли також у вірменському та російському перекладах.

Раїса Іванченко брала участь в підготовці декількох фільмів історично-документального характеру: «Драгоманов», «Титан» та ін.

Книжки оцінені користувачами