You are here

Стефані Маєр

Рейтинг: 
10
День народження: 
Грудень 24, 1973

Ім'я: Стефані Маєр (Stephenie Meyer)

Знак зодіаку: Козеріг
Вік: 45 років
Місце народження: Хартфорд, США
Зріст: 163
Діяльність: письменниця
Сімейний стан: заміжня

Стефані Маєр: біографія

Особливу популярність Стефані Маєр отримала серед тінейджерської аудиторії, у якої «вампірська» тема і розповіді про прибульців викликають пекучий інтерес. Американська письменниця, яка прославилася на весь світ серією романів «Сутінки», не залишає шанувальників без сюрпризів. Домогосподарка, яка створила бестселери, що видаються мільйонними тиражами на 37 мовах, оголосила про швидкий вихід книги про русалок і привидів, а кінематографи вже трудяться над новим фільмом за мотивами її творів.

Дитинство і юність

Народилася Маєр в грудні 1973 року в штаті Коннектикут, в місті Хартфорд в сім'ї мормонів. Незабаром після народження дівчинки батьки, прихопивши дітей, переїхали до Аризони, влаштувавшись в провінційному Феніксі, де 5-тисячна Мормонська громада підтримувала своїх парафіян. Пізніше головну героїню «Сутінків» Стефані Маєр «поселить» в Феніксі, віддавши данину місту, який став рідним.

Глава багатодітного сімейства, в якому підростали три дочки й троє синів, влаштувався на роботу, зобов'язаний віддавати десятину від заробітку церкви. Вечорами Стівен Морган збирав рідних і тлумачив глави Книги Мормона. Стеф з братами та сестрами не дивилася телевізор (виняток - неділя до 8-ї вечора), в школі громади носила довгу спідницю і акуратно зачісувала волосся.

Перейшовши у загальну школу, Стефані Маєр була шокована від контрасту, але батько наполягав, що занурення в «язичницьку спільноту» - випробування на силу духу для віруючих.
У будинку батьків Стеф «художніх» книг не було - місце на полицях займала духовна література. Але дівчинка так пристрастилася до читання, що порушувала заборону батька і запоєм читала Шарлотту та Емілі Бронте, Джейн Остін і Вільяма Шекспіра.

Дитяча та юнацька пристрасть до літератури визначила подальшу біографію: Стефані Маєр вступила на філологічний факультет мормонського університету в штаті Юта. Через кілька років дівчина вийшла бакалавром англійської літератури.

Література

Задум першого роману прийшов до 29-річної письменниці уві сні. Вона побачила юну пару на невинно-зеленому лузі: юнак-вампір закоханими очима дивився на дівчину. Вранці Стефані Маєр усвідомила, що мріє написати роман про закоханих. Час минав, але мрія не полишала жінку, стаючи нав'язливою.

Задум визрівав у голові домогосподарки та мами трьох хлопчиків поступово. Стефані стала роздумувати над поворотами сюжету, його головною лінією, придумувала і записувала деталі. Прийшов час, коли задум сформувався повністю, залишалося вдягнути його в літературну форму. Викроюючи години від домашньої роботи, Маєр писала роман. Через 3 місяці книга на півтисячі сторінок була готова.

Стефані Маєр вирушила по видавництвах, прихопивши рукопис. За адресами, знайденим в Інтернеті, рукопис початківця літератора не прийняли. Письменниця не опускала рук: вона знала, що її твір неодмінно знайде аудиторію і шанувальників. «Сутінки» взяли до друку «Літтл, Браун і Кок». Роман так сподобався, що видавці запропонували Маєр підписати контракт ще на 3 твори, запропонувавши гонорар в $ 750 тисяч.

Читачі відразу оцінили роман, що з'явився на полицях книжкових магазинів восени 2005 року. Бестселер розкупили в одну мить, видавництво терміново замовило друкарням додаткові тиражі. Незабаром першу частину саги про вампірів назвали національним бестселером, визначивши на 5-е місце за результатами продажів.

Стефані Маєр, натхненна несподіваним успіхом, радувала читачів невпинно: раз на рік з'являлася нова книга. У 2006-му в книжкових магазинах з'явився роман «Молодий місяць», що продовжив історію про вовкулаків. У 2007 і 2008 роках вийшли «Затемнення» і «Світанок».

Четверта книга про вампірів оповідає про рішення Белли стати дружиною вовкулака Едварда і перейняти дар безсмертя. Після короткого щастя настає кошмар: жінка носить дитину від вампіра, що є тяжким злочином за законами «нічних мисливців». Мамі та малюкові-напіввампіру загрожує небезпека: вовкулаки-старійшини збираються їх стратити.

"Як врятувати кохану і дитину", - замислюється Едвард.

Класичний сюжет першого роману доповнювали спін-офи за мотивами «Сутінків». У книзі «Сонце опівночі» історію романтичних стосунків вперше виклав хлопець-вампір - Едвард Каллен, раніше оповідання велося Белою. А у 2010 році Стефані написала книгу про другорядну героїню - Брі Таннер.

У 2011-му письменниця підвела риску під вампірською сагою «офіційним гідом» по «сутінковому» всесвіту. Тираж «вампірських» історій, виданих в різні роки, в результаті перевищив 85 мільйонів і був переведений на десятки мов.

У 2008 році американський сценарист і режисер Кетрін Хардвік зняла фільм, в основу якого ліг роман «Сутінки». Головних героїв - ту саму закохану пару - зіграли Крістен Стюарт і Роберт Патінсон.

У світовий прокат кіносага потрапила у 2008-му і йшла по 2012 рік. Успіх виявився не менш гучним, ніж книжкова версія. Збори від світового прокату перевищили $ 393 мільйони. В епізоді кіносаги промайнула і Стефані Маєр, яка зіграла відвідувачку кафе.

Але не вовкулаками єдиними багаті сюжети книг американки. У 2008 році вона подарувала шанувальникам роман про прибульців, який назвала «Гостя». Оповідання про непрості стосунки інопланетян які населяють Землю людей потрапило на екрани через 5 років, але не супроводжувалося ажіотажем, як у «Сутінків».

Однойменний фантастичний трилер режисера Ендрю Ніккола вийшов в березні 2013 року. Головну героїню зіграла блискуча Сірша Ронан.

У 2015 році Стефані Маєр порадувала любителів вампірських історій романом «Життя і смерть: Сутінки по-новому». Це якесь переосмислення і перезавантаження «Сутінків»: читачеві надається шанс дізнатися, як розвивалася б історія саги, якби Белла була хлопцем, а Едвард - дівчиною.

У американської письменниці, яка подарувала шанувальникам бестселери, багатомільйонна армія фанатів з усього світу. Але і критиків достатньо. Стівен Кінг обізвав молоду колегу бездарністю, протиставивши Джоан Роулінг. Нехитрий стиль викладення, простота побудови фраз і банальність сюжетів Стефані Маєр нещадно критикуються і висміюються.

Знайшлися й ті, хто провів аналогії між вампірськими історіями романістки і її землячки та старшої колеги Лізи Джейн Сміт, яка видала на початку 1990-х «Щоденники вампіра» зі схожими сюжетами. Але Стефані Маєр стверджує, що не читала твори Сміт, а критикам відповідає, що оцінка її творчості - кількість шанувальників, яка говорить за себе.

У 2016 році Майєр презентувала другий після «Гості» роман «для дорослих» - всі попередні були розраховані на підліткову аудиторію. Шпигунський детектив «Хімік», що вийшов в середині листопада, знайшов шанувальників. Сюжет Стефані навіяли пригоди Джейсона Борна та Аарона Кроса. Героїня книги - жінка, зброя якої не пістолет і біцепси, а гострий розум.

Популярність вампірських романів Стефані Маєр так велика, що за автографами письменниці в день подання нової книги вибудовується по 3 тисячі фанатів. Шанувальники одягаються, як герої саги, пишуть розповіді про вовкулаків, святкують день народження головної героїні Белли Свон, називаючи його «Днем Стефані». З'явився музичний гурт, в репертуарі якої тематичні композиції.

Особисте життя

Майбутнього чоловіка Крістіана Стеф зустріла дитиною. 4-річна дівчинка познайомилася з хлопчиком на службі в мормонській церкві, куди дітей привели батьки.

Знову вони зустрілися, коли Стефані вчилася в університеті, а Крістіан повернувся з Чилі, де побував місіонером. Про ненавмисно спалахнуте почуття і велику любов не йшлося: Крістіан Маєр з міцної сім'ї мормонів. Батько Стеф давно схвалив його як зятя.

Крістіан 40 раз робив пропозицію Стефані, але дівчина відмовляла. Втрутився суворий батько, який наказав дати згоду.

Весілля зіграли, коли Стеф виповнився 21 рік. Один за іншим народилися троє синів, які отримали імена Гейб, Сет і Ілай. Крістіан трудився в аудиторській фірмі, дружина занурилася в домашні клопоти. Література виявилася тією відрадою, де жінка реалізувала творчі фантазії та відпочивала душею.

У Стефані Маєр немає шкідливих звичок: спиртне і сигарети вона виключила. Привести фігуру в порядок після пологів жінка зуміла за 2 роки за допомогою дієти та спорту, скинувши 51 кг.

У 2010 році «Форбс» віддав американській письменниці 59-е місце в списку зірок: Маєр за рік заробила $ 40 мільйонів. Сторінок в соцмережах у Стефані Маєр немає. Акаунти у «Інстаграмі» та «Фейсбуці» ведуть фанати.

Стефані Маєр зараз

День письменниці розписаний по годинах. Вона працює над сценарієм нового серіалу, в сюжетній лінії якого переплелися історії «Ганнібала», «надприродного» і «Сліпої зони». Робоча назва стрічки - «Тура» (The Rook). Пропозиція про співпрацю в створенні проекту надійшло від телеканалу Starz. За зйомки нового фільму взялася кіностудія Lionsgate, котра раніше знімала «Сутінки».

У 2017 році з'явилася інформація, що Стефані Маєр працює над романами «Душа» і «Шукач», сюжетні лінії яких розвивають історію мандрівниці, душа якої вселилася в тіло дівчини на ім'я Мелані.

Романістка поділилася планами про нові задуми - написання книг про привидів, русалок і телепортацію.

Бібліографія

2005 - «Сутінки»
2006 - «Молодий місяць»
2007 - «Затемнення»
2008 - «Світанок»
2008 - «Гостя»
2009 - «Пекло земне»
2010 - «Друге життя Брі Таннер»
2011 - «Сага Сутінки: офіційний гід»
2015 - «Життя і смерть: Сутінки по-новому»
2016 - «Хімік»

Книжки оцінені користувачами