Євгенія Кононенко | Рецензії на книги, відгуки про прочитане, рейтинг - кращі книги

You are here

Євгенія Кононенко

Рейтинг: 
6
День народження: 
Лютий 17, 1959

Дата народження Кононенко Євгенії Анатоліївни — 17 лютого 1959-го року. В Україні вона відома як літераторка та перекладач.

Біографічні відомості

Навчалася Євгенія Кононенко спершу в Київському державному університеті імені Т. Шевченка на механіко-математичному факультеті (до 1981-го року). А через досить великий проміжок часу жінка вступила в Київський педагогічний інститут іноземних мов, який закінчила 1994-го року. Остання альма-матер дала майбутній письменниці ґрунтовні знання з французької філології.

Наразі Євгенія Анатоліївна проживає в м. Київ. Жінка є науковим співробітником в Українському центрі культурних досліджень. Входить до складу «Національної спілки письменників України», а також до організації під назвою «Асоціація українських письменників». Жінка розлучилася, має двох дітей.

Творчий доробок Євгенії Кононенко

З-під пера Євгенії Кононенко вийшла чимала кількість новел, оповідань та есеїв, повістей та романів, а ще дитячі книги та не одна стаття, рецензія й культурологічна розвідка.

Найбільш відомими та визнаними з авторських творів є зразки короткої прози: оповідання, новели та есеї. Вони вже неодноразово перевидавалися на території України та за її межами. Ці книги встигли побувати темою не одного наукового дослідження. Деякі твори Євгенії Кононенко вже перекладено на велику кількість мов: англійську, німецьку, французьку, хорватську, фінську, чеську, російську, польську, білоруську та японську.

Майже вся кількість антологій сучасної української літератури, що видрукувані в перекладеному варіанті за межами України, включають по кілька творів письменниці, декілька з цих книг, до того ж, названі за її творами.

Також вона давно та успішно займається перекладацькою діяльністю. Мова оригінальних творів: французька та англійська, переклад — українською мовою. Французькі поетичні твори в перекладі Євгенії Кононенко виходили друком в журналах «Березіль», «Всесвіт» тощо.

1993-го року перекладачка отримала звання лауреата премії імені М. Зерова, яку вона отримала за переклад антології французьких сонетів.

Також мисткиня має низку нагород — літературних і книжкових премій. Євгенія Кононенко є лауреатом «Гранослова» (літературна премія), «Коронації слова», премій від часописів «Сучасність» та «Березіль». Ще літераторка — переможниця Другого всеукраїнського конкурсу радіоп’єс «Відродимо забутий жанр».

Одні з найбільш відомих творів/книг Євгенії Кононенко: «Сестра» (повість), «Повії теж виходять заміж» (збірник новел), «Імітація» (роман), «Без мужика» (збірник новел).

Книжки оцінені користувачами