найяскравіша антиутопія із тих що я читала :)

4.75
Середня: 4.8 (4 оцінок)

Події відбуваються у далекому майбутньому (2540 рік н.е.), коли людей вирощують на спеціальних заводах. На кожен ембріон впливають певними факторами на різних етапах розвитку і, кожен з них зазделегідь поділений на певні касти, які різняться і фізичним і інтелектуальним розвитком та виконуватимуть у майбутньому різні роботи. Так, «Альфа» - здорові, гарні жінки та чоловіки які займаються лише розумовою працею, та найгірша каста «епсілон» - люди з низьким інтелектом яких «готували» лише до важкої фізичної праці.
В залежності від касти немовлята по різному виховуютьсяя і у же в стадії ембріону кожній касті внушають ненависть до касти нижчої та благовіння перед вищою.
У цьому суспільсті немає місця жодним почуттям, і навіть непристойним вважається не мати постійних статевих стосунків із різними партнерами. Нарадити дитину природнім способом у цьому світі вважається – страшним соромом. Люди тут не старіють та, регулярно, щоб завжди мати хороший настрій приймають наркотик «сому».
Письменник показує життя людей у такому суспільстві і головними героями є люди які не можуть вписатись у нього – Бернард Маркс (представник «альф»), його товариш успішний інакодумець Гельмгольц і дикун Джон з реставрації індіанців, який все життя мріяв потрапити у прекрасний світ де всі щасливі…

Вподобати:
+1
0
-1