Рецензія на роман А.Камю "Чума" | Рецензії на книги, відгуки про прочитане, рейтинг - кращі книги

You are here

Рецензія на роман А.Камю "Чума"

"Сьогодні всі ми трохи зачумлені"
...Часто люди зосереджені лише на своїх проблемах, дбають про власне збагачення та добробут, переймаються лише тими справами, що стосуються безпосередньо їх, тобто живуть у своєму маленькому світі, де вони самі собі господарі. Піклуючись про себе та свій добробут, вони (люди) забувають про те, що називають "неписаними законами", або ж "законами моралі", а саме: здатність любити і пробачати, бути ввічливими і чуйними, робити людям добро і просто радіти життю та ще багато справді корисних речей, про які всі ми знаємо, неодноразово ними оперуємо та які все частіше ігноруємо. Але до кого звернутися за допомогою, коли в наш "маленький світ" закрадеться щось, чому ми не в силах протистояти?! Чи знайдуться люди, здатні перебороти свою "зачумленість" і прийти на допомогу?!

Роман носить назву "Чума", але у творі А.Камю чума уособлює в собі дещо більше, ніж просто небезпечне захворювання. Автор «поширив значення цього образу (чуму) на буття в цілому» і як сказав один із головних героїв твору, Тарру: "Чума — не тільки хвороба, не тільки війна, це також смертні судові вироки, розстріл переможених, фанатизм церкви і фанатизм політичних сект, загибель безневинної дитини в лікарні, суспільство, облаштоване вкрай погано, як і спроби, всупереч спротиву влади, облаштувати його заново. Вона звична, природна, як дихання, тому що "сьогодні всі ми трохи зачумлені". Мікроби її гніздяться скрізь, підстерігають наш кожен необережний крок. Взагалі, в світі існує тільки "нещастя та його жертви — більше нічого".". Роман-хроніка, роман-притча, філософський роман, у ньому Альбер Камю порушує низку вічних проблем. За словами автора, зміст «Чуми» — це боротьба європейського опору проти фашизму. У творі за допомогою різних героїв та образів, автор показує як впливають на людей незвичайні, небезпечні, навіть екстремальні ситуації та як діє людина в міру своєї людяності, порядності та доброти.

Твір складний та водночас легко читається. Коли твір прочитано, читач зазвичай розмірковує над тим, що ж навчив його саме цей твір, який життєвий досвід посприяв створенню саме такого твору. Автор спонукає нас до роздумів. Спостерігаючи за розвитком подій, за вчинками героїв роману, ми аналізуємо відповідно наше життя і робимо певні висновки. А самі ж герої наділені різними рисами характеру, мають різні думки стосовно тих чи інших питань, кожен із них - індивідуальність, що є своєрідною у своїх думках і вчинках, що показує різні сторони авторського світогляду.

Індивідуалістичні позиції й абсурдність буття... Твір Альбера Камю і до сьогодні не втрати своєї актуальності. Роман "Чума" вартий уваги! Я раджу всім прочитати цей роман-притчу та проаналізувати свій стиль життя. Чесно кажучи вразив відкритий фінал роману: здається все зло подолано, щасливий "happy end", але... "будь-яка радість — під загрозою. Ріє знав те, чого не відала ця щаслива юрма і про що можна прочитати в книжках: бацила чуми ніколи не вмирає, ніколи не щезає, десятиліттями вона може дрімати десь у закрутку меблів або в стосі білизни, вона терпляче вичікує своєї години в спальні, в підвалі, у валізі, в носовичках та в паперах, і, можливо, настане день, коли на лихо і в науку людям чума розбудить пацюків і пошле їх конати на вулиці щасливого міста."...

Задворна Анастасія

+1
+3
-1