«Атлант розправив плечі» – мотиваційна трилогія про свободу вибору цінностей | Рецензії на книги, відгуки про прочитане, рейтинг - кращі книги

You are here

«Атлант розправив плечі» – мотиваційна трилогія про свободу вибору цінностей

5
Середня: 5 (2 оцінок)

Друга частина мотиваційної бізнес трилогії «Аттлант розправив плечі. Або » – або про Кодекс моралі у бізнесі, про творення цінності, але водночас на сторінках книги читач постійно, майже на фізичному рівні, відчуває самотність серед людей. Така самотність охоплює душу Генка Ріардена, який більшу частину свого життя проводить на роботі , йому дуже потрібно знайти людину, з якою він би почувався на рівних інтелектуально та емоційно, такою людиною, окрім Дагні Таггарт є для Ріардена його конкурент Франциско Д`Анконія.
Епізод, у якому Франциско допомагає Генкові «рятувати піч», під час аварії на сталеварному заводі, промовисто засвідчує, що для них обох власна справа та бізнес є важливішим за всі інші сторони життя, вони обидва цінують цілеспрямованість, вміння ставити цілі, досягати їх всупереч усім перешкодам, які можуть виникнути на цьому шляху.
Захистити свободу будь –якою ціною та зупинити руйнацію еккономіки всієї країни, саме це головна ціль Дагні Таггарт, Генка Ріардена, Франциско Д`Анконії, які хочуть простих, зрозумілих та справедливих правил ведення бізнесу в країні. Єдине, чого по-справжньому прагне власник сталеливарного заводу Генк Ріарден, це – «свободи вільно заробляти гроші задля власного прибутку», натомість його конкуренти, державні чиновники, які мають «впливових друзів у Нью -Йорку» постійно заздрять його успіхам, вмінню працювати наполегливіше та краще, ніж інші, саме за це його бізнес прагнуть знищити...
Мою увагу привернули монологи Ріардена та Д`Анконії про гроші, прибуток і те, що гроші самі по собі не є чимось поганим, це лише засіб досягнення цілей, а заради чого будуть служити ці цілі –добра чи зла, це вже залежить від сутності людини, котра володіє цими грошима, а отже їх використовує на свій розсуд.
Думаю, що книгу варто прочитати власникам бізнесу, а також людям, що прагнуть навчитися ставити власні цілі та йти до їх реалізації.
Для книги притаманна глибока філософія індивідуалізму, яка допомагає усвідомити, що інтелект, розум людини, то найцінніший скарб, який є у кожного з нас, а ось як його збагачувати, або ж навпаки занедбати, це вибір, який людина робить щоранку нового дня.

*****

Остання частина трилогії Айн Ренд «Атлант розправив плечі. А є А» про свободу вибору цінностей. Саме це є найважливішим для всіх персонажів роману. Вони – бізнесмени, мислителі, актори, науковці-винахідники для кого розум є найвищою цінністю вирішують покинути зовнішній світ. Країна, яку покинули творці приречена на занепад, війну, голод, втрату моральних та духовних цінностей.
Мародери та корупціонери мають абсолютну владу в країні, але поки живуть люди, що здатні до боротьби, то життя, а отже історія триває. Дагні Тагггарт докладає всіх зусиль, щоб відвернути катастрофу, яка станеться вже зовсім скоро. Після аварії її літака десь у скелястих горах, вольова талановита жінка потрапляє до країни – утопії, де не існує конфліктів, люди не стають на перешкоді для досягнення цілей інших людей. В цій країні живе атлант Джон Голт, саме він забирає до цієї країни здібних людей, які цінують велич розуму, не бояться діяти, хочуть та вміють приймати рішення, заробляти гроші не лише заради прибутку, а заради творення цінностей. Саме такими людьми є Генк Ріарден, Франциско Д’Анконія, Г’ю Акстон.
В розділі «Говорить Джон Голт» викладено цілу філософську систему Айн Ренд. Постійне вдосконалення, розвиток своїх здібностей, умінь це – шанс досягти успіху завдяки силі свого розуму та наполегливій праці.
«А є А» про боротьбу між добром та злом, про те, що кожна людина завжди робить свій власний вибір і завжди має свободу і право такого вибору. Роман дуже актуальний саме зараз коли українці найвищою ціною власного життя виборюють право жити у своїй країні, де людина, її життя, свобода, демократія становлять найвищі цінності.
Кожна сторінка наче додає віри у свої сили та в основні цінності, які роблять цей світ кращим, а отже всіх, хто в ньому живе. Найвищим моральним кодексом Джона Голта є Розум, цілі, самоповага.
Ця філософська книга важлива для кожного, хто прагне зростати: професійно, духовно, матеріально. Айн Ренд спонукає читача завжди бачити власну цінність для світу та суспільства, замислитися про те, що «моє життя — це найвища цінність, занадто висока, щоб здаватися без боротьби.» Це роман про любов до життя, успіху та готовність віддати все за ті найвищі ідеали добра у які віриш, навіть якщо залишишся останній, найменший шанс перемогти у цій боротьбі, де кожен день життя це – шанс досягти більшого.

+1
0
-1