Чарлі і шоколадна фабрика

4.6
Середня: 4.6 (5 оцінок)

Цю, на перший погляд, наївну дитячу історію, я радила б прочитати багатьом незалежно від віку. Адже дорослі теж потребують магію добра, а подекуди і більше дітей. Ця книга добра і в найкращому сенсі - солодка. Вона дозволить вам відірватися від реального світу, відпустити проблеми і трохи відкласти накопичені справи. А головне, вона безсумнівно пробудить в вас дитину, з таємними бажаннями і мріями, яка за будь-яких обставин зберігає в серці віру в краще. Історія про бідного хлопчика Чарлі Бакета багатьом відома за однойменною екранізацією з Джонні Деппом 2005 року.

Та повірте, занурившись в цю книгу, ви побачите ще яскравіше картинки в своїй голові. Фантазія буде малювати пряний світ, настільки реально, що часом в роті ви відчуєте післясмак від нерозсмоктуваних льодяників самих різних смаків, а запах карамелі пробереться в усі затишні куточки вашого будинку. Чарлі - дуже бідний хлопчик, якому бачити шоколад вдається лише на свій день народження, але він так багатий душею і добрий серцем, що навіть цим маленьким подарунком він ділиться з сім’єю. Неподалік від будинку Чарлі, розташована величезна шоколадна фабрика - це найбільша і найзнаменитіша шоколадна фабрика в світі - фабрика Віллі Вонки - найбільшого винахідника і шоколадного короля. І ось у 5 неймовірно щасливих дітей з'являється можливість отримати квиток, який не просто проведе на вкриту чарівними смачними таємницями фабрику, а й відкриє всі секрети неповторних солодощів Вонки, а вже тим більше - довічний запас тих самих солодощів. І ось щасливим випадком Чарлі отримує квиток, а завдяки своїй доброті, щедрості і відсутності бридких звичок, властивим іншим щасливчикам як і багатьом людям в цілому, він винагороджується неймовірним подарунком долі і містера Вонки. Історія познайомить нас ще з 4 дітьми, і складно повірити, що образи їх написані вже понад півстоліття тому. Актуальність кожного персонажу до цих пір не втратила своєї сили, та й навряд чи колись втратить - корисливі, жадібні, вперті, вередливі, ледачі, нахабні і просто невиховані. Але кожен з них отримає належне вельми своєрідним і символічним способом. У книзі Чарлі і шоколадна фабрика Роальда Даля все не просто так, за кожними дверима чергового цеху Шоколадної фабрики захована своя мораль, яка гарненько приправлена ​​горішками, ірисками, різними цукерками і крихтою справжнього англійського гумору.

Ну а головний урок цієї казки - в будь-яку життєву негоду залишайся доброю людиною, навіть якщо небо над головою затягнуло самими темними хмарами, а на сусідній вулиці свято, може, свято не у найкращих людей, але нехай буде весело - прийде час і все стане на свої місця. Погані люди отримають від життя урок і належне покарання, а хороших наздожене варта їх винагорода. Ось такою виявилася ця невелика, але вкрай важка мораль казки.

Вподобати:
+1
+1
-1