Енеїда Котляревського як хвиля нового стилю в українській поезії

4.375
Середня: 4.4 (8 оцінок)

Ось вам декілька причин - чому варто прочитати/прослухати/подивитись Енеїду Котляревського.

Це мабуть один з найвідоміших українських творів у стилі бурлеск-поезії. Іван Котляревський дуже гарно перемішав античні легенди та міфи з реаліями, сучасними для письменника. Такий підхід перенесення міфології або старовинного канону в сучасні декорації, нерідко зустрічається в літературі 20-21 століть, і не тільки в фантастиці. До міфів Греції та пригод древніх героїв та антигероїв вплетені історичні події України та українців.

Котляревський дуже гарно і детально подає побутові замальовки: одяг, застілля, святкування - не рекомендується читати на голодний шлунок :).

Якщо читати поему то звичайно варто помилуватися ілюстраціями українського художника Анатолія Базилевича. Якщо слухати і дивитись - то варто переглянути повнометражний анімаційний фільм створений відомим українським мультиплікатором - Володимиром Дахно (автора серії мультфільмів “Як козаки ...”).

Але основне це є гумор та автентична розмовна мова тих часів, що додає поемі особливого шарму. Яскраві епітети, влучні жарти, гарно вплетені в текст прислів'я та вирази - і ось уже грецькі боги постають перед нами в суто українській подобі, з нашими національними повадками, звичаями та культурою.

Вподобати:
+1
0
-1