Гектор Мало "Без сім'ї" | Рецензії на книги, відгуки про прочитане, рейтинг - кращі книги

You are here

Гектор Мало "Без сім'ї"

0
Нема оцінок

Історія із книги французького письменника Гектора Мало "Без сім'ї" дуже мені нагадує історії про "Олівера Твіста" Чарльза Діккенса та "Маленького обірванця" Джеймса Ґрінвуда. Усі ці три історії об'єднані одним і тим же випадком, у якому головний герой малолітній хлопчик-сирота випадком долі опиняється один-на-один на вулиці та вимушений якось виживати сам.

Та кожна з цих історій по своєму особлива, і поєднані вони окрім цього факту, ще й тим, що події  розгортаються у 19 столітті, до того ж кожну з цих книг віднесено до Золотого фонду світової дитячої літератури. Пройде час і в літературі буде з'являтися ще більше історій, де головними героями ставатимуть діти-сироти, а у теперішні часи у подібних історіях порушуватиметься ще більше соціальних проблем як от у "Маленькому житті" Ханьї Янагіхари.

Чим же ж роман "Без сім'ї" може зацікавити сучасного читача? Та хіба можна залишатися байдужим, коли читаєш сумну історію злиднів покинутої дитини, такі книги завжди викликають емпатію та мають виховний аспект, у якому напрямок спрямовано у сторону сімейних цінностей, прихильного поводження з тваринами та щиросердечного ставлення до оточуючих.

Окрім конфлікту, у якому розгортається доля хлопчика Ремі, ця історія ще й має захопливий сюжет, вона як травелог, у якій Гектор Мало проводить читачів французькими та британськими землями. Разом з героями твору, читач побуває у бурхливому Парижі, і у тихій Тулузі, у робітничому центрі Ліону, і у великому портовому місті Бордо, і в закіптюженому центрі вугільних копалень Варсі, і навіть у нетрях Лондона.

Малий Ремі зовсім не ідеальний герой, але у його житті все ж більше зустрічалося людей, тих що простягали руку допомоги, ніж тих, що нею нехтували. І навіть, у миті коли він втомився і потребував допомоги від інших, він допомагав слабшим. І тому й вся сила.

Вважаю, що такі сентиментальні книги іноді теж потрібно читати. Аби виринути з цинічної реальності і нагадати собі про те, що чимало в житті залежить від стану душі.

+1
0
-1