Напівбог в 13 | Рецензії на книги, відгуки про прочитане, рейтинг - кращі книги

You are here

Напівбог в 13

0
Нема оцінок

Уяви собі мікс Террі Пратчетта з його фірмовою іронією та... українського села. Головний герой - 13-річний Ілько Легіт. І він не просто якийсь там звичайний школяр, а реальний син слов'янського бога вітру Стрибога. Цей малий потрапляє в крихітне село, і тут починається такий локальний, абсурдний і шалено крутий двіж, що історія заковтує з перших сторінок.

Так чому  ж це справжній топ для твоїх кентярів? 
Бо тут немає нудних лекцій про богів чи нафталінових повчань. Стрибог, Семаргл та інші міфічні тіпи поводяться так, ніби вони твої сусіди. Діалоги між ними — це окремий вид комедії, де божественні проблеми перетинаються з абсолютно побутовими речами на кшталт відв'язаного собаки. Це такий собі український Персі Джексон, але з потужною самоіронією.
Бо авторка створювала цю історію як пігулку від важкого сьогодення, щоб просто відірватися від новин і видихнути. Ніякого «вантажу», тільки легкий, дотепний гумор, який працює як ідеальний ретрит для мізків.
Бо Ілько хоч і напівбог, але йому 13. Тому всі його пригоди, реакції та думки максимально життєві, без фальші, і стовідсотково резонують із сучасними підлітками.

Ну і якщо копнути в сам сюжет трішки глибше, то ситуація для головного героя вимальовується максимально крінжова і нестандартна. Ілько разом зі своїми братами - Борвієм та дрібним Сіверком - і старшою сестрою Борою опиняються в малесенькому еко-поселенні. І головна підстава в тому, що їх тупо позбавили всіх магічних здібностей! Тепер цій божественній сімейці треба виживати як звичайним людям і залізно тримати язик за зубами, щоб ніхто випадково не просік, що їхній батя - сам Стрибог. Але «звичайне» поселення виявляється з крутим сюрпризом: серед місцевих спокійно тусуються мавка, русалка і навіть справжній перевертень. Тож малому доведеться не тільки вчитися комунікувати з цим специфічним ком'юніті, розбираючись, хто йому трушний кент, а хто ворог, а й готуватися до жорсткого махачу з лютим злодієм, який взагалі планує помножити все людство на нуль. Це тупо квест на виживання, де божественні понти більше не працюють!

Це не черговий монументальний епік, після якого треба тиждень відходити, а ідеальна книжка-чілаут. Вона яскраво показує, що наше сучасне фентезі може бути не тільки похмурим чи серйозним, а ще й максимально затишним і смішним.

вподобати
1 користувач вподобав.