Ден Браун - книги про Роберта Ленґдона | Рецензії на книги, відгуки про прочитане, рейтинг - кращі книги

You are here

Ден Браун - книги про Роберта Ленґдона

Читаючи книги Дена Брауна важливо пам'ятати, що ми маємо справу не з істориком, що глибоко занурюється в тему і намагається довести твір до реалістичності. Автору добре вдається сплітати реальність і вигадку, подаючи свої фантазії як факти, в яких не хочеться сумніватися. Пригоди професора Ленґдона нагадують мені фільми про Індіану Джонса, де зовсім неважливо, що історія вигадана. Звичайно, можна скільки завгодно дорікати автору за одноманітність, нереалістичність і очевидні вигадки, ретельно вивчаючи кожен камінь в описаних ним місцях, але набагато краще просто отримувати задоволення від цікавих сюжетів що захоплюють з перших сторінок.

Код да Вінчі

Книга, яка звела Дена Брауна на п'єдестал і подарувала йому широку популярність, надовго зробивши його одним з найбільш популярний сучасних авторів. Це не перша книга про Роберта Ленґдона, але саме вона викликала інтерес до творів Брауна. Можна довго гадати, що саме стало причиною такої популярності - цікаве оповідання або вдалий маркетинг, але «Код да Вінчі» точно варто прочитати кожному.

Убитий куратор Лувра. До розслідування підключають професора релігійної символіки, доктора Роберта Ленґдона. Все тому, що тіло було знайдено оголеним і розташованим в позі «Вітрувіанська людина» зі знаменитого малюнка Леонардо да Вінчі. Крім того, зашифрований напис вказує, що ключ до вбивства потрібно шукати в середині робіт Леонардо да Вінчі. Розслідування ускладнює те, що поліція вважає Ленґдона вбивцею.

Книга наповнена загадками та перегонами й розвивається за принципом квесту, в якому герої рухаються від однієї загадки до іншої, прагнучи з'ясувати відповіді на головні питання - хто вбив куратора Лувру і яку таємницю той приховував. Додає інтересу і те, що розповідь тісно пов'язана з легендою про Святий Грааль і особистістю Марії Магдалини.
«Код да Вінчі» можна назвати зразком інтелектуального детективу. Тут є все, що потрібно вибагливому читачеві - таємниці та інтриги, переслідування й перестрілки, романтика і кілька сюжетних ліній, що сплітаються в єдину історію. Читачеві дійсно цікаво мати справу з загадками та розплутувати їх разом з геніальним доктором Ленґдоном.

Втрачений символ

Це роман про таємниці масонів. В цілому, не дивно, що Ден Браун звернув свій погляд в бік ордена, оповитого масою таємниць. Автору вдалося делікатно обійтися з історією і, без зайвого пафосу, використовувати факти й міфи про масонів.

На цей раз сюжет не відправляє нас до Європи, розгортаючи дію в Вашингтоні. Професор Роберт Ленґдон запрошений в Капітолій для прочитання лекції. Його друг - глава Смітсонівського університету - просить Ленґдона захопити з собою якийсь згорток, який той довірив йому на зберігання кілька років тому. Прибувши в Капітолій, професор розуміє, що це пастка. Друг Ленґдона викрадений, а сам він покликаний сюди не для прочитання лекції, а для того, щоб відшукати Піраміди та Втрачене слово, приховані десь під Вашингтоном і розгадати найбільшу таємницю ордена масонів.

Інферно

Цю позицію займає роман, заснований на одній із книг - «Божественна комедія» Данте Аліг'єрі, а точніше на першій її частині - «Пекло».

У центрі сюжету знову Роберт Ленґдон і маса загадок. Цього разу історія заносить нас в сучасну Італію, де знайомий нам герой прокидається в лікарні, не пам'ятаючи, що з ним сталося і як він тут опинився. Загадковості додає місцевий лікар, яка говорить, що він потрапив до них зі струсом мозку в результаті кульового поранення, а в кишені Ленґдон виявляє дивний циліндр. В цей час в лікарню проникає жінка в формі італійського карабінера і направляється до палати професора, вбиваючи одного з лікарів. Ленґдону знову вдається сховатися. Незабаром він дізнається, що таємничий циліндр має змогу проєктувати змінену «Карту пекла» Боттічеллі, а американське консульство не збирається допомагати своєму громадянину в біді. Єдиний шанс врятуватися - розгадати таємницю циліндра, врятувати себе і зупинити злого генія, який поставив за мету раз і назавжди розв'язати проблему перенаселеності.

В «Інферно» Ден Браун вирішив спробувати щось нове і розповісти історію, почавши її з кінця. «Інферно» динамічна і кінематографічна історія з яскравою картинкою, яку дуже легко намалювати в голові.

Походження

5 частина Із Серії книг про професора Роберта Ленґдона: музей Гуггенхайма, Більбао, Іспанія. Едмонд Кірш - Колишній студент головного героя, а тепер мільярдер, футуролог, «людина науки» й власник надсучасного музею - запросив Роберта Ленґдона на зустріч. Едмонд розробляє ігри та займається комп'ютерним моделювання.

Чому Роберт тут? Який сюрприз очікує на всіх? Прибуває багато знаменитостей, але ніхто не знає мети вечірки - тільки натяк на те, що сказане на цій події «змінить обличчя науки назавжди», а присутнім дадуть відповіді на запитання, що турбують людство протягом століть. Професору Ленґдону й директорці музею Амбре Відаль вдається втекти від цього хаосу. Згодом втікачі прямують до Барселони, де Кірш залишив для Роберта закодований ключ, розгадка якого переверне уяву про походження людства.

Ангели та Демони

Перша книга Дена Брауна про Роберта Ленґдона і друга книга в його бібліографії. Бувши більш фантастичною, ніж «Код да Вінчі», вона не зробила автора популярним, хоча в ній Браун спробував помістити сюжет в жорсткі часові рамки. Майже вся історія розгортається в Римі за одну добу, що робить роман динамічним і більш пригодницьким.

Оповідання знову починається зі смерті. Цього разу вмирає Папа Римський, після чого відбувається серія загадкових злочинів. Після запуску Великого адронного колайдера убитий вчений і викрадений контейнер з антиматерією, відеоспостереження в штаб-квартирі швейцарських гвардійців демонструє дивний об'єкт з таймером зворотного відліку, а чотири кандидати на папський престол викрадені. Ситуація ускладнюється тим, що через 24 години розрядиться акумулятор контейнера з антиматерією і станеться вибух неймовірної сили. Ватикан підключає до розслідування доктора Роберта Ленґдона, який з'ясовує, що в справі замішаний древній таємний орден «Ілюмінати» і у нього є всього доба, щоб знайти місце таємних зібрань і врятувати Рим.

Якщо читачів не буде зупиняти, те що «Ангели та Демони» суперечать фізиці й сучасній католицькій церкві, то вони зможуть насолодитися дійсно цікавим і заворожуючим сюжетом в дусі Індіани Джонса та Лари Крофт.