Любовні романи

Любов — найпрекрасніша річ на землі. Дехто навіть вважає, що заради неї можна померти. З цим я не погоджуюся, але те, що заради неї варто жити, знаю точно.
Читаючи любовні романи, можна знову і знову поринати у світ казкових почуттів, які охоплюють повністю закохану людину. У цій статті я хочу запропонувати мій особистий Топ-10 романів про любов.

«Любов живе три роки» Ф.Бегбедер

Головного героя даної книги звати Марк Марроньє. Десь колись він почув теорію про те, що кохання людина може переживати лише на протязі трьох років і не більше. І він повірив у ці слова. Так сталося, що в його стосунках так і відбувалося: після трьох років він поривав зі своїми подружками. Так сталося і з дружиною Марка, Анною. Спочатку він до безтями закохався в неї, в її красу. І вони навіть побралися. Але ненадовго. Знову ж таки, на 3 роки. Він закохався в іншу жінку по імені Аліса. Вона зустрічалася з ним, але жила з іншим. Марку хотілося віддатися почуттям любові повністю, як кажуть, з головою, але він вже не міг. Навіщо на щось сподіватися, коли час пройде і все мине? Закінчення книги розповідає про те, що настала третя річниця стосунків головного героя та Аліси. Він з подивом подумав про те, що любов іще жива.

«Віднесені вітром» М. Мітчелл

Назву любовного роману «Віднесені вітром», мені здається, чули всі. Навіть, якщо людина далека від літератури, то вона могла бачити екранізацію даної книги. Фільм є оскароносним і отримав аж 10 золотих статуеток. Тоді, як книга є світовим бестселером з неймовірними кількостями перевидань і загальним тиражем близько 130 млн примірників! Також вона має масу нагород та премій. Однозначно, цю книгу варто почитати.
Дія відбувається на Півдні Америки у дуже тяжкі часи Громадянської війни (1861-65 років) та повоєнні часи. Звичайно, військові дії вносять свої страшні корективи в людські долі і життя — і це головна тема твору. Проте час іде, а людина здатна звикати до всього, навіть найстрашнішого. І в цей період люди знову вчилися кохати і всіма силами намагалися вижити. Як і головна героїня твору, Скарлет О’Хара. Вона показана автором просто як проста, жива людина, зі своїм сильними та слабшими сторонами. Десь вона проявляла слабкість, а десь, навпаки, домагалася свого, навіть наперекір людському осуду. Її не хвилювала чиясь думка. Прослідковуючи сюжетні лінії читач має змогу ознайомитися з тодішнім побутом, культурними звичаями та традиціями суспільства.

«Їсти, молитися, кохати» Е. Гілберт

Інколи так стається, що людину ламають обставини чи стосунки, і тоді вже не хочеться жити. Ти просто існуєш, не відчуваючи насолоди від їжі, не відкриваєш більше свого серця ні для Бога, ні для людей.
Так сталося з головною героїнею любовного роману «Їсти, молитися, кохати». Це письменниця Ліз. Їй розбили серце і вона втратила любов до життя. Та через деякий час, оговтавшись, вона вирішує відправитися у грандіозну подорож. Її маршрут проліг через Італію, Індонезію та Індію. Під час своїх пригод, вона знову навчилася не просто втамовувати голод, а відчувати насолоду від цього процесу. Навчилася відкривати свою душу в молитві до Бога. Та згадала, як це — любити всім серцем.

«Буремний перевал» Емілі Джейн Бронте

Цей любовний роман був написаний у 1847 році. Зараз він зайняв почесне місце в рядах світової класики. Але спочатку, як це не дивно тепер звучить, критики сприйняли його не дуже добре.
Історія в книзі досить заплутана. Це не розповідь про красиве кохання, яка закінчується весіллям. Це історія помсти Гіткліфа за знущання над ним названого брата, а також про його кохання до названої сестри, Кетрін, що находиться десь на грані манії. Він — жорстокий і змушує страждати поруч всіх, в тому числі, і дітей своїх ворогів.

«Анна Кареніна» Л. Толстой

Роман про любов, яка не має права на існування, яка переступає дозволені межі і ламає стереотипи — це «Анна Кареніна». Його читають в усьому світі. І екранізували вже не в одній країні. Головну героїню зіграли відомі актриси Грета Гарбо, Софі Марсо та Вів’єн Лі. Вони показали своє прочитання і розуміння образу Анни. Чи складеться воно з вашим, можна дізнатися лише після повного прочитання цього грандіозного твору.

«Світло між двох океанів» М. Стедман

Ця книга — роман про любов. Але у ньому йдеться не скільки про кохання — почуття між чоловіком та жінкою, а про любов матері до дитини.
Так сталося, що до бездітної пари, Тома та Ізабель, потрапила маленька дівчинка. Вони знайшли її саму в човні. Дякували долі за подарований шанс стати батьками і полюбили дівчинку, як рідну.
В цей час, зовсім не хоче жити інша героїня — справжня мати дівчинки. Вона вважає, що її дитина разом з чоловіком загинула під час шторму. Коли ж вона дізнається, через декілька років, що дитина жива, то хоче її забрати. Але названі батьки не готові віддати її. В результаті розгорається конфлікт, від якого страждає, в першу чергу, дитина.
Ця книга має масу нагород і премій. Назвемо деякі з них. Вона була в списку бестселерів за версією The New York Times більше року. Отримала нагороди «Краща проза», «Кращий дебют» та «Книга року» від The Australian Book Indusyry Awards.

«Три товариші» Е.-М.Ремарк

Один з найвідоміших творів Ремарка про красу людських почуттів та вчинків. Тут є кохання, в найкращих його проявах і вірна дружба, загартована війною. Історія про післявоєнне життя трьох друзів, про те, що все можна пережити, навіть війну, і залишитися людиною, здатною на світлі почуття і прекрасні вчинки.

«Винні зірки» Дж. Грін

Цей неперевершений любовний роман — відносно нова (2012) неймовірна історія кохання зовсім молодих людей. Головній героїні Гейзел Грейс Ланкастер — 16. Її коханому, Августусу Вотерсу — 17 років. Але у свій зовсім юний вік вони знають, що таке біль, що таке страх і що таке близька смерть. Обоє мають рак. Проте Гейзел не знає, що хвороба Августуса після ампутації ноги повернулася. Він підбадьорює її, вчить жити з хворобою, насолоджуватися кожною хвилиною життя, бо цих хвилин залишилось так мало. Я особисто рекомендую почитати цю книгу обов’язково, або, хоча б подивитися її екранізацію. Вона нагадує нам про сенс життя і про його цінність. Показує силу духу і красу та ніжність перших почуттів.
«Все те незриме світло» Е. Дорр

Роман «Все те незриме світло» був виданий у 2014 році і його автор через рік отримав Пулітцерівську премію за нього в номінації «Художня книга».
Це розповідь про Другу світову війну, у якій перетнулися зовсім різні долі — сліпої французької дівчинки Марі-Лор та німецького хлопця Вернера Пфенінга. Вони прагнуть вижити і врятувати рідних для них людей. Цей твір розповідає про війну і смерть, яку вона несе, але переконує, що добро не помре і врешті-решт переможе.

«Гордість та упередження» Дж. Остін

Це роман про кохання в кращих традиціях. Більше 20 мільйонів його примірників розійшлося по світу. Також відбулося декілька екранізацій твору.
У ньому розповідається про те, що кохання може пройти різні перешкоди, в тому числі, і соціальну нерівність і неприйняття суспільством. Але часто тріщина в стосунках йде у зовсім простих речах, де треба просто поступитися, знайти компроміс.
Читається книга досить легко. Події життя, розвиток стосунків пари, Елізабет та містера Дарсі, змальовується автором жвавою мовою з вкрапленнями доброго гумору.
Ці любовні романи варто прочитати, хоча б тому, що вони нагадують нам про те, що життя скороминуче і потрібно цінувати в ньому такі святі почуття, як кохання, дружба та вірність.