Предок | Рецензії на книги, відгуки про прочитане, рейтинг - кращі книги

You are here

Предок

Тематика: 
класика української літератури
Видавництво: 
Рік видання: 
1990
ISBN: 
530101152-9
Анотація: 

Книгу "Предок" складають найяскравіші твори з художньої спадщини видатного вітчизняного історика і вченого, одного з найбільших поборників української духовності Михайла Грушевського, що після довгих десятиліть замовчування прийдуть до нашого сучасника.

Ці твори розкриють ще одну непересічну сторінку його могутнього обдарування - талант белетриста. Провідна тематика - історичні сюжети, роздуми, соціально-побутові картини з життя українського народу.

Рецензії на книгу (1)

Рідкісний Гість

1

Дана книга – добірка художніх творів видатного українського вченого-історика, політичного діяча і письменника Михайла Сергійовича Грушевського. Твори, зібрані під цією обкладинкою вражають своєю глибиною, правдивістю, масштабністю та різноманітністю.

Цю книгу я знайшов, коли копирсався у бібліотеці своїх батьків і тоді я й не міг подумати, що натрапив на такий скарб!

Коротенько про кожний твір.

...

Цитати (14)

Він не мав у голові ніяких думок про культурну місію; він пішов у похід, бо був військовим, а був військовим на те, щоб пити вино та курити добрі сигари, — виходило, що і метою всіх оцих війн, боїв були вино та сигари, більш нічого.

Повний текст цитати

Той, хто видумав "чесну бідність", мабуть, ніколи не був голодним, не плакав в холоднім покої, не тиснув у тузі голову задубілими руками...

"Бідна дівчина"

Повний текст цитати

Людина все вірить тому, чого собі бажає.

"Неробочий Грицько Кривий"

Повний текст цитати

— Ти? Пішов би в козаки? — здивовано запитав отець Кирило і додав з обуренням: — А не забирай собі в голову того: твоя річ книжка та перо!
— Inter arma silent musae (під час війни замовкають музи),— відповів Грицько.

Повний текст цитати

Ах, смерть - розрішительниця всіх уз і трудів, вічний сон без мрій і сновидінь, спочинок, неприступний ніякому ні фізичному, ні моральному болеві, ні жалю образи, ні жалеві каяття, ні утіхам, ні уразам - це найсолодше з усього, що може обіцяти собі чоловік, що жив справді, страждав і боровся в ці

Повний текст цитати

...з смертю так різниться образ людини. Ми вже не можемо уявити її собі такою, як уявляли за життя: смерть кладе межу, ставить між нею й живими немов скло, в якім той старий, так близький і знаний образ переломлюється в зовсім відмінних фарбах і контурах.

"Тестамент"

Повний текст цитати

...пощо ця жадібність - із могили кермувати життям людей?

Тестамент

Повний текст цитати

Легше жити як прийнято, ніж жити розумно.

Тестамент

Повний текст цитати

...чоловік має завсіди нахил ідеалізувати те, чого сам не пережив, не спробував.

Тестамент

Повний текст цитати

Назвати - значить пришпилити підпис, котрий може зовсім не відповідати дійсному образові.

Тестамент

Повний текст цитати