Молодий та амбіційний український письменник Олександр Леонідович Ушкалов народився 21 червня 1983 році у Харкові.
Звичайно, що, зростаючи у сім’ї літературознавця, професора Леоніда Ушкалова, малий Сашко вбирав у себе любов до слова. Згодом вона переросла у творчість. До речі, слово він використовує однаково уміло і в прозі, і в поезії, і в драматургії, а також у численних публіцистичних статтях, які неодноразово з’являлися в періодичних виданнях — у «Молодій Україні», «Четверзі», «Березілі» тощо.
Сашко Ушкалов також займається науковою діяльність. Він успішно захистив кандидатську дисертацію в області філології. Крім української він досконало володіє німецькою мовою. Це дає йому змогу займатися перекладанням німецькомовних творів. Це і вірші, й проза.
Творчий доробок автора за об’ємом не значний, проте вже помічений і сприйнятий у сучасному літературному світі. Це збірка віршів «Перипатетика-блюз». Її автор написав ще у досить молодому віці, у 19 років. Проте ця поезія є дуже сучасною, глибокою, багатою лексично та стилістично.
7 абсурдних п’єс утворили збірку «ESC». Читається вона легко та весело. Гумор — основний інструмент автора, і з ним він справляється якнайкраще. Проте читаючи гумористичні сцени, раптом починаєш бачити філософські роздуми про сенс існування та напрям руху нашого, українського народу.
Роман Сашка Ушкалова «БЖД» також є сповненим гумору та комічних ситуацій, але в ньому, як і в попередніх творах, є важлива думка — потрібно цінувати кожну мить свого життя і вміти її не прогавити. Твір отримав свою назву не випадково. Саме цей предмет має скласти останнім головний герой. І всі розуміють, що необхідності у ньому немає, вірніше, не навчить він студентів нічого того, що мав би навчити, але скласти його потрібно, щоб отримати відмітку в заліковій книжці.
Головні герої у творі змальовані невдахами, проте вони є розумними, щирими та кмітливими, такими за яких будеш вболівати, читаючи книгу. Для того, щоби у повній мірі змалювати життя молодого покоління письменник застосовує ненормативну лексику, проте це не заважає суцільному сприйняттю твору, а, навпаки, йому сприяє.
Також Сашко Ушкалов став упорядником поетичних збірок. А ще його твори увійшли до кількох антологій, у тому числі оповідання «Панда» вмістили до книги «Декамерон. Десять українських прозаїків останніх десяти років». До речі, досить символічно, що цей збірник вийшов друком у 2010 році.
Також у доробку письменника є книги для дітей, написані у співавторстві з Леонідом Ушкаловим.
Письменник перебуває у шлюбі, має сина.