You are here
"Таємна історія" Донни Тартт - роман, детектив чи дослідження психології вбивць?
Я б назвала книгу захопливою подорожжю, кожен крок якої заводить все далі вглиб дрімучих думок та непередбачуваних поворотів.
Американська письменниця написала дуже цікаву історію в популярному жанрі "Чорна академія".
В центрі уваги закрита група із шістьох студентів. Вони вивчають античну грецьку мову та аж занадто захоплюються давніми традиціями.
Якось, намагаючись зробити власну вакханалію і знаходячись у стані трансу, вони вбивають безвинну людину.
Подія вражає і накладає відбиток на кожного учасника, але вже зовсім скоро знову відбувається вбивство. Тепер жертвою стає один з групи - Бані Коркоран.
Злочинці намагаються жити далі, але щодень вгрузають у багнюці власних страхів. Врешті-решт, неминуче настає трагічний і непередбачуваний фінал.
Структура твору бездоганна. Авторка дуже вдало подає інформацію через спогади, чергуючи уривки з різного часу.
На кожній сторінці відчувається майстерність і талант. Опис характеру героїв, обставин та навкілля вражаюче вдалий, точний і об'ємний. Здається, що все це відбувається прямо тут зараз поряд з нами.
Основна думка роману багатошарова і складна. Це і про одвічне прагнення до досконалості, і про пошук ідентичності, і про фатальні помилки та сенс життя.
Після прочитання тривалий час залишається відчуття важкості, гнітючих думок, порожнечі. Може так і має бути після такої великої книги (маю на увазі обидві частини - 1096 сторінок).
Власне мені "Таємна історія" сподобалася, але вже з перших речень я відчула разючу схожість зі "Злочином і карою" Достоєвського.
Погано це чи ні, пропоную вам розібратися самостійною