You are here
Тод Штрассер "Хвиля"
Чи задавали ви собі питання наскільки ви піддатливі до маніпулювання вами?
Якщо ж ви вважаєте себе достатньо стійкими до зовнішнього впливу, то коли саме виробили у собі цю звичку?
Відколи пам'ятаєте себе? у школі? в універі? чи вже у робочому колективі? Чи може й досі легко піддаєтеся маніпуляції?
У 1967 році у одній із каліфорнійських шкіл учні 10 класу поставили питання своєму вчителеві історії: "Чому прості німецькі люди повірили нацистській ідеології?"
І тоді молодий учитель історії вирішив не розказати, а продемонструвати соціальний експеримент [ хвала тим креативним вчителям, які цікаво, не нудно проводять свої уроки]. В ігровій формі учитель наочно показав учням справжню природу нацизму.
Так у стінах школи зародилася організація "Хвиля", в основах якої нібито закладено благородні виховні цілі. Із самого початку цей задум вже давав свої позитивні результати: пунктуальність, правильність, дисципліна, покращилася успішність учнів, їх самоорганізація, єдність та згуртованість.
Та згодом ситуація в школі вийшла із-під контролю...
Як важко сучасному світі, навіть дорослим, втриматися від зовнішнього впливу, коли з кожної праски відбувається промивання мізків. І не лише через різні партійні ідеології. І як же важливо, особливо для молодого покоління, розуміти, коли тобою маніпулюють. Розрізняти вплив, не дозволяти використовувати себе сторонніми маніпуляторами та вміти приймати власні рішення. В цьому й полягав шкільний експеримент, а чим він закінчився - раджу почитати. Реальна історія, між іншим.