You are here

Фоліо

Харківське видавництво «Фоліо» було засноване в один рік із прийняттям Україною незалежності, тобто 1991-го року. Його організував та очолив на посаді Генерального директора Олександр Красовицький.

Під маркою видавництва виходять друком наступні види літератури:

художня;

науково-популярного змісту;

довідкового характеру;

прикладна;

для дітей.

Звичайно, що з сучасними можливостями книги яскраві, гарно оформлені, з хорошим друком. Це і сучасні твори молодих та вже досвідчених та відомих авторів і, звичайно, безсмертна класика, як українська, так і зарубіжна в перекладі. До речі, «Фоліо» працює як з україномовними, так і з російськомовними текстами.

Першими книгами, які вийшли у світ з цього видавництва стали твори, непідвладні часу, авторства таких видатних літераторів як Джек Лондон, Жуль Верн, Жорж Санд тощо.
«Фоліо» випускає у світ мільйони екземплярів різноманітної літератури щороку, проте не так давно відбуася низка подій, у зв’язку з якими популярність організації дещо впала.

Критичні зауваження щодо тендерних перемог
Зрозуміло, що видавництво «Фоліо» користується чималим авторитетом, проте було помічено, що ця організація, а також низка інших, які певним чином пов’язані з О. Красовицьким отримують найбільшу кількість спонсорської підтримки від проекту «Українська книга». Для прикладу, у 2016-му році п’ята частина всіх дотацій була відправлена в одному напряму, зрозуміло якому.
Д. Табачник і «Фоліо»

Великого негативного розголосу набула підтримка видавництвом відомого своїми українофобськими поглядами Дмитра Табачника як автора. Саме під маркою «Фоліо» останній видрукував свої книги. А згодом ще і його життєпис було видано у серії «Видатні українці». Це обурило деяких літераторів, у тому числі корифея сучасної української літератури, Ю. Андруховича. Він публічно заявив про те, що відмовляється від співпраці з «Фоліо».

Література антиукраїнського спрямування
Наступний скандал розгорівся на щорічному Форумі Видавців у місті Лева. 2015-го року активісти бойкотували виставку книг від видавництва, оскільки вбачали в деяких з них українофобські ідеї. На це звернули увагу органи влади, тож через чотири дні Служба безпеки України відкрила кримінальне провадження проти видавництва за поширення літератури антиукраїнського змісту.

Видавництво та Спілка письменників
Найбільш авторитетна письменницька організація НСПУ звинуватила видавця в літературному сепаратизмі за друк книги Платона Бєсєдіна «Вчитель». Реакцією видавництва став позов до суду.

http://www.folio.com.ua/